کد خبر: 1094330 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس اتحادیه آرایشگران بانو استان اصفهان گفت: با شیوع کرونا و تعطیلی اجباری اصناف، حدود هزار نفر از آرایشگران دارای مجوز، درخواست ابطال مجوز دادند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، اکرم محسنی اظهار داشت: دوهزار و پانصد نفر جواز دارند و میانگین 700 نفر بدون جواز هستند. البته بازرسان ما به صورت روزانه بعضا با همراهی بازرس اماکن و بهداشت در سطح شهر گشت و در صورت مشاهده واحد های متخلف، به آنها تذکر و اخطار می دهند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مکرر اصناف، حدود هزار نفر از آرایشگران دارای مجوز، خواستار ابطال مجوز شدند، چراکه به دلیل ثبت مجوز در سامانه مالیاتی، مجبور به پرداخت عوارض و مالیات بودند. به همین دلیل ما به درخواست خودشان جواز آنها را باطل کردیم.

رئیس اتحادیه آرایشگران بانو استان اصفهان اضافه کرد: در شرایط شیوع کرونا، اصناف به ویژه آرایشگران جدای از رکود بازار، مجبور به تعطیلی مکرر به دستور ستاد مبارزه با کرونا شدند، در حالی که اکثر آنها اجاره نشین بودند و صاحب ملک از آنها کرایه می خواست. بانوان سرپرست خانواده که با شغل آرایشگری کسب درآمد می کردند در این بین بیشتر آسیب دیدند.

وی تاکید کرد: این در شرایطی است که همه مردم با مشکل اقتصادی روبرو هستند و می شود با برنامه ریزی و اجرای پروتکل های بهداشتی مانع این اتفاق شویم. فاصله گذاری اجتماعی، رعایت پروتکل های بهداشتی، نوبت دهی تک نفره و با فاصله زمانی برای نفر بعد از راهکارهای قابل اجرا برای ممانعت از بسته شدن آرایشگاه ها است.

 

انتهای پیام/
استان اصفهان اصفهان خانواده مالیات برنامه ریزی ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر