کد خبر: 1094248 A

رئیس کل دادگستری استان :

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: ۴۵ درصد پرونده های قضایی استان به مصالحه ختم شده و در زمینه صلح و سازش پرونده های قضایی، استان رتبه نخست کشور را دارد.

به گزارش ایلنا از همدان، محمدرضا عدالتخواه روز چهارشنبه در جمع هیات رییسه انتظامی استان همدان افزود: فعالیت کمیته معتذرین در سه سطح کلانتری ها، دادگاه ها و دادسراها و زندان ها، زمینه ساز ختم به مصالحه شدن تعداد بسیاری از پرونده های قضایی شده است.

وی اضافه کرد: بنابراین با فعالیت کمیته معتذرین در سطوح مختلف مساله حبس زدایی و سازش در پرونده های قضایی روندی افزایشی داشته تا جایی که مجموعه قضایی استان در این باره رتبه نخست کشوری را از آن خود کرده است.

رئیس کل دادگستری استان همدان همکاری و تعامل ناجا با دستگاه قضایی را زمینه ساز ارتقای امنیت و آرامش دانست و بیان کرد: نیروی انتظامی همواره همیار و همراه دستگاه قضا بوده است و در اجرایی شدن طرح معتذرین و مصلحین همکاری تنگاتنگی با دستگاه قضایی دارد.

عدالتخواه اضافه کرد: با همکاری عوامل انتظامی استان همدان، به منظور عملیاتی شدن طرح مبتکرانه معتذرین، از دی ماه سال گذشته تاکنون تنها در سطح کلانتری ها یک هزار و ۸۳۴ پرونده ختم به مصالحه شده است.

وی ادامه داد: در سطح دادگاه ها و دادسراها نیز در حدود یک سال اخیر با فعالیت مستمر کمیته معتذرین یک هزار و ۵۰۰ فقره پرونده قضایی به مصالحه ختم شده است که نتیجه آن بیش از ۱۶ میلیارد تومان جزای نقدی از نظر جنبه خصوصی و هفت میلیارد تومان جزای نقدی از نظر جنبه عمومی جرم از سوی شاکیان بخشیده شد.

انتهای پیام/
استان کشور استان همدان دی ماه دادگستری رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر