کد خبر: 1094074 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: طی ۵ روز آینده برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و آسمانی صاف و آفتابی پیش‌بینی می‌شود و طی این مدت با توجه به وجود جریانات گرم‌ و مرطوب جنوبی در ارتفاعات استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان افزایش ابر و احتمال رگبار و رعد‌وبرق وجود دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه از امروز تا یکشنبه در مناطقی از نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد، ادامه داد: احتمال خیزش گرد‌وخاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: از امروز تا پایان هفته جاری در استان‌های خوزستان و ایلام در بعضی از ساعات وزش باد شدید رخ می‌دهد و احتمال خیزش گرد‌وغبار و کاهش کیفت هوا برای این مناطق وجود دارد.

رفیعی با بیان اینکه آب‌های جنوبی کشور به ویژه شرق دریای عمان از امروز تا پایان هفته مواج و متلاطم هستند، در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران توضیح داد: آسمان تهران امروز صاف است و طی دو روز آینده این شرایط تداوم دارد و گاهی وزش باد در آن رخ می‌دهد و حداکثر دمای امروز پایتخت ۳۷ درجه ب و حداقل دمای آن  ۲۴ درجه است.

وی افزود: شهرکرد با حداقل دمای ۸ درجه و اردبیل و کرمان با دمای ۱۱ درجه بالای صفر امروز صبح خنک‌ترین مراکز استان و اهواز با دمای ۵۰ درجه و قم با دمای ۴۱ روز گذشته گرم‌ترین مراکز استان بوده اند.

انتهای پیام/
سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان قم وزش باد شهرکرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر