کد خبر: 1094033 A

معاون صنایع دستی استان خبر داد:

معاون صنایع‌ دستی اداره ‌کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل از پیگیری برای تشکیل شورای صنعتگران صنایع ‌دستی اردبیل خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا، توحید دلاور قوام در نشست با مربیان صنایع‌دستی مرکز آموزش صنایع‌دستی اردبیل عنوان کرد: حمایت از صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی در اولویت‌های کاری معاونت صنایع‌دستی است.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل خواستار تشکیل شورای صنعتگران و همچنین نمایش آثار فاخر هنرمندان صنایع‌دستی در موزه صنایع‌دستی شد و گفت: این حرکت گام مثبتی در راستای شناساندن اثر صنعتگران در استان و کشور است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه همه ساله گردشگران زیادی از موزه صنایع‌دستی بازدید می‌کنند، تسهیل در امورات صنعتگران نظیر تولید، فروش و بازاریابی از اولویت‌های مهم بوده و در این زمینه تلاش می‌شود.

محمدرضا شایقی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل نیز در این جلسه با تاکید بر اجرای صحیح برنامه‌های آموزشی به‌ویژه در محلات سیزده‌گانه و روستاهای مستعد گفت: در این زمینه برنامه‌ریزی لازم انجام می‌شود.

وی افزود: برای دوره‌های‌آموزشی صنایع‌دستی و حمایت از صنعتگران و نیز توسعه بیمه صنعتگران به‌ویژه در روستاها و ارائه همچنین تسهیلات روستایی تا مبلغ 200 میلیون ریال با هماهنگی بنیاد برکت پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

انتهای پیام/
اردبیل شورای صنعتگران صنایع‌‌دستی توحید دلاور قوام صنایع دستی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر