کد خبر: 1093807 A

رئیس اتاق بازرگانی فارس:

رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه رسالت مهم پارلمان اقتصادی بخش خصوصی، حمایت همه جانبه از فعالیت‌های اقتصادی و فعالان این بخش است، گفت: هر بخش و واحد تولیدی به مثابه یک پنجره‌ی امیدی به سمت رونق اقتصادی در جامعه است.

به گزارش ایلنا، جمال رازقی در دیدار با روسا و دبیران اتاق‌های سه گانه بازرگانی، اصناف و تعاون در استان فارس که به مناسبت روز ملی اصناف برگزار شد، تاکید کرد: نگاه اتاق بازرگانی فارس به تعامل و همکاری با تشکل‌های بخش خصوصی در استان مثبت است و یکی از نقاط قوت این همکاری‌ها، استفاده از توان علمی، پژوهشی  و کارشناسی اتاق بازرگانی در حوزه‌های مختلف اقتصادی استان است.

رئیس اتاق بازرگانی فارس افزود: این اتاق یکی از اتاق‌های پیشرو در بین اتاق‌های سراسر کشور است و مرکز وحدت بخش خصوصی در استان فارس محسوب می‌شود و به دنبال ایجاد تعامل، همدلی و هم فکری با سایر اتاق‌ها در استان است.

رازقی اظهار کرد: اتاق سه گانه مانند دو بال برای توسعه اقتصادی، رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار هستند که محور حرکت اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون در استان کمک به تولید و راهگشایی بخش خصوصی است که تعامل این اتاق‌های سه گانه در استان فارس در سطح کشور کم نظیر است.

وی اضافه کرد: رویکرد ما در اتاق بازرگانی بهره‌مندی از تجارت و نظر کارشناسی تمام فعالان بخش خصوصی استان است تا با رویه مشخص بتوانیم با جلوگیری از موازی کاری‌ها و برخوردهای سلیقه‌ای در حوزه اقتصاد استان مسیر حرکت بخش خصوصی و رونق اقتصادی در استان را هموار کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی فارس همچنین با اشاره به اینکه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان به عنوان یک ظرفیت قانونی در خدمت فعالان بخش خصوصی است، ادامه داد: شورای گفت وگو یکی از اهرم‌های مهم قانونی بخش خصوصی برای تسهیل شرایط کسب و کار و فعالیت اقتصادی در کشور است پ تلاش ما در شورای گفت وگوی استان بر رفع مشکلات بخش خصوصی استان در تمام حوزه‌هاست.

سید محمود هاشمی، رئیس اتاق اصناف مرکز فارس نیز در این دیدار گفت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی، پیشرو حرکت در حوزه اقتصادی در کشور و استان است که اصناف نیز به عنوان یکی از بخش‌های پویای اقتصادی در کشور تلاش می‌کنیم نقش موثر و خدمت شایسته‌ای را در حوزه اقتصاد استان ارائه دهیم.

سید مجتبی محلاتی، دبیر اتاق تعاون استان فارس هم گفت: سه اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون اهداف و برنامه های مشترکی در حوزه های اقتصادی دارند که تعامل و همکاری بین اتاق‌ها در سطح استان می‌تواند رونق بخش فعالیت موثر فعالان اقتصادی و ذی نفعان استان باشد.

انتهای پیام/
استان فارس اقتصاد بخش خصوصی جامعه کارشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر