کد خبر: 1093671 A

دبیر اجرایی نشست تجاری بین المللی لاویا:

دبیر اجرایی نشست تجاری بین المللی لاویا گفت: ارتباط با کشورهای حوزه اوراسیا قطعا می‌تواند تاثیر بسزایی در شکوفایی اقتصاد خراسان رضوی ایفا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، محمد طاهریان اظهار داشت: با هدف تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده از توان و ظرفیت‌های اقتصادی کشورمان و جذب سرمایه گذاری خارجی، نخستین نشست تجاری بین المللی لاویا برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی این نشست با بیان این که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای مهم منطقه از کانون‌های مهم و مورد توجه سرمایه گذاری در سطح بین المللی به شمار می رود، تصمیم گرفتیم با برگزاری نشست تجاری بین المللی به عنوان ” لاویا ” و استمرار هدفمند آن با هدف جذب منابع خارجی گامی به سوی رشد و توسعه کشورمان برداریم.

وی درباره سطح همایش و مهمانان مدعو افزود، روسای اتاق‌های بازرگانی و هیئت‌های تجاری بیش از ۱۵ کشور آسیایی، اروپایی و کشورهای حوزه اقتصادی اوراسیا در نخستین نشست تجاری بین‌المللی لاویا حضور خواهند داشت.

طاهریان کشورهای اسپانیا، ارمنستان، قطر، عمان، هند، پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه، ترکیه، آفریقای جنوبی، قزاقستان و ترکمنستان را از جمله مهمانان قطعی این نشست بین المللی اقتصادی عنوان کرد.

وی ادامه داد: نخستین نشست تجاری بین المللی لاویا از تاریخ ۱۴ لغایت ۱۶ تیرماه در سالن همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار خواهد شد.

طاهریان تاکید کرد: نخستین اجلاس بین المللی پویش صادرات ایده آل هم به همت لاویا در بهمن ۱۳۹۹ برگزار و بازتاب‌های فراوانی در سطح داخلی و منطقه ای برای کشورمان به همراه داشت.

انتهای پیام/
افغانستان اقتصاد جمهوری اسلامی ایران خراسان رضوی قزاقستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر