کد خبر: 1093236 A

در نشست خبری مسئولان قضایی استان مطرح شد؛

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: عمده بازداشتی‌ها در مورد اعضای شورا‌های شهر در استان فارس مربوط به شهر صدرا بوده است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام کاظم موسوی در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته قضائیه موسوی با اشاره به اینکه بیشتر اعضای شورای شهر صدرا بازداشت هستند، اظهار کرد: دستگاه قضایی در کل و دادگستری استان فارس، به تبع سیاست‌های کلان، نسبت به مفسدین هیچگونه گذشت و اغماضی نخواهد داشت.

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای دستگیری شهردار اسبق صدرا به کار گرفته‌ایم، گفت: طی تحقیقات انجام شده احتمالا این متهم در ترکیه حضور دارد، لذا برای دستگیری و بازگرداندن او از طریق پلیس اینترپل در حال رایزنی هستیم.

وی  افزود: هم‌اینک در ارتباط با شورای شهرستان‌های فارس و سازمان همیاری شهرداری‌ها در شیراز ۴ نفر، جهرم ۱۸ نفر، مرودشت ۳۳ نفر، صدرا ۲۶ نفر، لارستان یک نفر، زرقان سه نفر و آباده ۱۰ نفر در بازداشت به سر می‌برند.

کاهش اطاله دادرسی در استان

او با بیان اینکه یکی از دلایل امنیت انتخابات برگزاری ۵۰۰ جلسه پیشگیری از تخلفات بود که از بهمن سال گذشته شروع شد ثمره این برگزاری انتخابات در آرامش بود گفت: در مجموع ۲۰ پرونده جرائم انتخاباتی تشکیل شد و به ۱۱۰ نفر تذکر داده شد که پرونده‌ها در حال رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: در انتخابات امسال علیه مأموران دولت پرونده تشکیل نشد یعنی از امکانات دولتی در انتخابات استفاده نشد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه سال گذشته ۲۰۰ زندانی از طریق الکترونیک کنترل شدند که امسال تلاش داریم که این رقم ۲ برابر شود، عنوان کرد: دادرسی‌های الکترونیک در استان فارس برای بررسی پرونده تعدادی از زندانیان انجام شد و استان فارس رتبه اول و دوم کشور را داشته است. در صدد توسعه الکترونیک با مراجعین هم هستیم که پارسال ۱۳۷ مورد انجام شد، اما امسال به صورت جدی‌تر در دستور کار است. همچنین ۹۸ درصد ابلاغات نیز به صورت الکترونیکی است.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه در دوران کرونا هیچ زندانی که مشکل کرونا داشته باشد، نداشتیم، افزود: ۲۲ هزار زندانی در دوران کرونا در استان فارس مرخصی رفتند.

کاهش ۸۳ درصدی سرقت‌های کلان در فارس

سید مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس  نیز با اشاره به سرقت‌های خرد و کلان، گفت: در ۳ ماهه نخست امسال شاهد کاهش ۸۳ درصدی سرقت خرد و کلان نسبت به پارسال مواجه بودیم این در حالیست که سال گذشته در شرایط کرونایی قرار داشتیم و مردم در محدودیت کرونایی قرار داشتند.

او اظهار کرد: در حوزه زمین طی یکسال گذشته قریب به تشکیل ۱۵ مورد پرونده مفاسد اقتصادی داشتیم و یکی از موارد قریب به ۴۰۰ شاکی دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس در خصوص پرونده تخریب یک قبرستان قدیمی در شیراز نیز گفت: در این باره منتظر وصول گزارش نشدیم و به محض انتشار موضوع، پرونده تشکیل و بررسی‌های اولیه انجام شد که نتیجه آن متعاقبا اعلام خواهد شد، البته این پرونده خارج از نوبت در حال رسیدگی است.

معرفی ۹۲ مدیر و کارمند فارس به مراجع قضایی

مدیرکل بازرسی استان فارس هم در این جلسه گفت: به دنبال انجام ماموریت‌های این اداره کل طی سال ۹۹، تعداد ۹۲ نفر از مدیران و کارمندان دوایر استان به مراجع قضایی و ۱۸۶ نفر به مرجع رسیدگی به تخلفات اداری مرتبط، معرفی شدند.

کاظم اکرمی با اشاره به اینکه نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی به جد در دستور کار بازرسی استان است، ادامه داد: در سال گذشته ٤٦ بازرسی برنامه ای و ١٢٠ بازرسی موردی از دستگاه های اجرایی انجام شده که خروجی آن معرفی ٢٧٨ مدیر و کارمند به مراجع قضایی و تخلفات اداری است.

 

 

انتهای پیام/
استان فارس شورای شهر مفاسد اقتصادی دادگستری رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر