کد خبر: 1093179 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان گفت: کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و برگزاری تجمعات خانوادگی موجب افزایش 27 درصدی موارد بستری در بخش ها به ویژه در ICU شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، حسین فرشیدی افزود: زمانی باید انتظار کاهش موارد بستری داشته باشیم که موارد مراجعه سرپایی رو به کاهش باشد در شرایط فعلی شاهد افزایش موارد سرپایی هستیم و این موضوع موجب افزایش موارد بستری در هفته های آینده خواهد شد.

وی با اشاره به تداوم ارائه خدمات درمانی مناسب به بیماران کووید ابراز کرد: روزانه تعدادی تخت به تخت های بخش کرونا اضافه می شود هم اکنون 50 تخت به این موضوع اختصاص یافته که با توجه به روند افزایشی موارد، ظرف 24 تا 48 ساعت آینده این ظرفیت تکمیل می شوند.

وی عنوان کرد: متاسفانه آمار موارد بستری از موارد ترخیصی ها بیشتر است؛ بطوریکه با بستری شدن 200 بیمار جدید فقط 170 بیمار ترخیص می شوند و امر موجب افزایش روزانه تخت در مراکز درمانی شده است.

فرشیدی تاکید کرد: با مبتلا شدن حتی یک نفر از افراد خانواده به ویروس کرونا انگلیسی، سایر اعضای خانواده حتی اگر همگی برای پیشگیری از ماسک استفاده کنند و در مدت زمان 30 دقیقه در فضای بسته قرار بگیرند همگی آلوده خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: تا هفته آینده از جابجایی در استان و همچنین رفت و آمدهای خانوادگی خودداری شود؛ بازارها باز هستند اما خانواده ها سعی کنند فقط برای نیازهای اساسی از منزل خارج شوند و به بازار مراجعه کنند.

فرشیدی با اشاره به ممنوعیت ورود مسافرین بدون تست منفی کرونا به جهت ورود یا خروج به شهرهای با وضعیت قرمز گفت: ورود و خروج از شهرهای قرمز کرونا کنترل می شود مسافران حتما در شهر مبداء تست کرونا دهند و در صورت داشتن علائم از  رفتن به سفر خودداری کنند.

انتهای پیام/
خانواده دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مسافران هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر