کد خبر: 1092998 A

در صورت بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی؛

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی شبانه روز گذشته 16 بیمار جدید کرونایی در استان اردبیل شناسایی و بستری شده اند و در مدت یادشده هیچگونه موارد فوتی گزارش نشده است.

محمدرضا رضایی بنا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر در وضعیت نسبتا پایدار کرونا به سر می بریم، چنانچه مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی تفاوت باشند، این شرایط می تواند بعنوان وضعیت آرامش قبل از طوفان باشد و مجددا به شرایط سخت این بیماری بازگردیم.

وی در رابطه با تعداد مبتلایان جدید به کووید 19 عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی، طی شبانه روز گذشته 16 بیمار جدید کرونایی شناسایی و در بیمارستان های استان بستری شدند و خوشبختانه هیچگونه موارد فوتی طی مدت یاد شده گزارش نشده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: در 24 ساعت گذشته 20 بیمار کرونایی با وضعیت بهبودی نسبی از بیمارستان های استان ترخیص شده اند و در حال حاضر 154 بیمار تحت درمان هستند.

رضایی بنا از وخامت وضعیت جسمانی 46 بیمار کرونایی نیز خبر داد و گفت: تقریبا تمام کادر درمان و شبکه بهداشت استان در مقابله با این بیماری بسیج شده اند اما اگر همکاری دوسویه(از سوی مردم با کادر درمان) انجام نشود، کاهش بیماران بخش آی‌سی‌یو زمان‌بر خواهد بود.

وی در تشریح آمار تفکیکی مبتلایان جدید به این بیماری بیان کرد: از 16 بیمار جدید کرونایی، 12 بیمار از اردبیل، یک بیمار از پارس آباد، 2 نفر از مشگین شهر و یک نفر از خلخال گزارش شده است.

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل بستری کووید 19 آمار کرونا علوم پزشکی اردبیل محمدرضا رضایی بنا آمار کرونا اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر