کد خبر: 1092978 A

معاون شهردار مشهد خبر داد؛

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از بهره برداری از اولین گالری و سایت پرنده نگری احداث شده در بوستان‌های کلانشهر مشهد تا مرداد ماه سال جاری در بوستان وکیل آباد خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال های اخیر، با انجام مطالعات تخصصی فراوان در حوزه محیط زیست شهری و اولویت قراردادن ارتقای کیفی مباحث زیست محیطی شهری در کلانشهر مشهد تلاش شده است تا شرایط مطلوبی را برای حضور و ازدیاد نسل انواع پرندگان دارای اثرات اکولوژیک مثبت بر محیط زیست شهری فراهم کنیم.

وی افزود: در همین راستا، اقدامات مختلفی نظیر نصب بیش از ۱۳۰۰ آشیانه مخصوص انواع پرندگان و بیش از ۳۰۰ سازه دانه خوری در سطح شهر و به ویژه بوستانهای شهری صورت گرفته تا از این طریق به بهبود شرایط زیستی این گونه های ارزشمند در محیط شهری کمک کنیم.

یعقوبی ادامه داد: یکی از اثرات بسیار ارزشمند زیست محیطی، حضور پرندگان در محیط‌های شهری، کاهش قابل توجه حجم آفات و سموم شیمیایی مصرف شده در محیط های شهری است که می‌تواند در حفظ سلامت  شهروندان، اثرات بسیار مطلوبی داشته باشد.

معاون شهردار مشهد ادامه داد: همین نگاه باعث شده تا در سال گذشته، عملیات احداث اولین گالری و سایت پرنده نگری در بوستان‌های شهر مشهد، در بوستان وکیل آباد آغاز شود که این پروژه تاکنون پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی داشته است.

وی بیان کرد: در این سایت، شهروندان به ویژه کودکان می توانند به طور کامل با سیر تکاملی انواع پرندگان شناسایی شده در شهر مشهد و شرایط مطلوب زیستی آنها آشنا شوند.

یعقوبی افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، فراخوان اولین جشنواره عکاسی و نقاشی ققنوس با هدف حمایت از پرندگان شهر نیز منتشر شده و شهروندان و علاقمندان می توانند تا ۱۵ تیرماه سال جاری نسبت به ارسال اثر و شرکت در این جشنواره اقدام کنند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد به نشانی  services.mashhad.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/
پرنده شهرداری کودکان مشهد شهردار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر