کد خبر: 1092970 A

طی سال گذشته؛

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: طی سال گذشته بیش از ۵۳ پرونده قتل در استان با مداخله مردم، دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش ختم شده است.

به گزارش ایلنا، ناصر عتباتی در نشست خبری با خبرنگاران و رسانه‌ها به مناسبت گرامی‌داشت هفته قوه قضائیه با اشاره به اهمال و کم کاری برخی از دستگاه‌های اجرایی در حفظ حقوق بیت المال افزود: متاسفانه تمامی مشکلات بر دوش دستگاه قضایی سنگینی می‌کند و در حال حاضر  با کمبود ۴٠٠ قاضی در سطح استان مواجه هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه ویلاهای آنچنانی، چاه‌های غیرمجاز و تغییر کاربری ها بلای جان محیط زیست و فعالیت دستگاه قضایی در اراضی ملی شده است. 

وی به رسیدگی  ۵٠٠ هزار پرونده در دستگاه قضایی استان در سال جدید اشاره کرد و گفت: برنامه پیش‌گیرانه را در دستگاه قضایی شروع کردیم تا از تعداد پرونده ها در دستگاه قضا کاسته شود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از عدم آشنایی مردم با حقوق قضایی و عمومی انتقاد کرد و خاطرنشان ساخت: با همکاری دستگاه قضایی و نهادهای امنیتی، ارازل و اوباش در استان احساس آرامش نخواهند داشت و بشدت با آنها برخورد می شود. 

وی ادامه داد: پشت میزنشینی یک آسیب جدی برای مدیران است که در دستگاه قضایی به شدت توصیه شده تا مدیران و قضات به صورت میدانی در جریان مشکلات قرار گیرند. 

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خواستار ترویج فرهنگ گذشت و بالا بردن آستانه تحمل مردمی شد و گفت: بیش از ۵٣ پرونده قتل در سطح استان با مداخله مردم، دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف به صلح و سازش ختم شده است. 

عتباتی به رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: با همراهی سایر دستگاه ها موضوع رسیدگی به پرونده های دستگاه قضایی و نهادهای نظارتی و امنیتی به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است. 

وی تاکید کرد: شایسته نیست مدیر و امانت دار مردم در مسئولیت های خود خیانت کند و به بیت المال دست درازی داشته باشد.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی دستگاه قضایی قتل مفاسد اقتصادی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر