کد خبر: 1089021 A

مدیرکل پست استان:

مدیرکل پست استان مرکزی گفت: سرویس‌های خرید و فروش اینترنتی در استان از سوی مردم، با گذشت 14 ماه از شیوع ویروس کرونا، نسبت به مدت مشابه پیش از آن 180 درصد رشد به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا عباسی افزود: همچنین شمار مشتریان این دستگاه خدمات‌رسان به طور متوسط روزانه 12 هزار نفر است و به علت شیوع کرونا ترافیک تکالیف خدمتی پست چند برابر شده است.

وی ادامه داد: محصولات صادره از استان به نسبت اقلام وارده به استان با رشد 50 درصدی همراه بوده است و شمار فروشگاه‌های اینترنتی در سال گذشته نیز نسبت به سال 88 رشد 40 درصدی را در 14 ماه اخیر تجربه کرده است.

مدیرکل پست استان مرکزی اظهار داشت: با توجه به تغییر شیوه ارسال محصولات از پاکت به بسته و امانت، از سال گذشته تاکنون در ترافیک شمار بسته‌ها 80 درصد، سرویس پیشتاز 40 درصد و در سرویس ویژه 170 درصد رشد را شاهد هستیم.

عباسی تصریح کرد: استان مرکزی سال گذشته در اجرای طرح 3 شیفت‌کاری عملیات قبول، جمع آوری، ارسال و توزیع را بدون هیچگونه تعطیلی و کاهش ساعت کاری سپری کرد و این اداره کل در شاخص کیفیت ارائه خدمات پستی رتبه سوم کشور را به دست آورد. همچنین در آخرین ارزیابی عملکرد  ادارات و مناطق پستی کشور، شبکه پست این استان رتبه نخست کیفی را  از آن خود کرده است.

وی بیان داشت: در راستای رونق کسب و کار، تجارت الکترونیکی و گسترش خرید، فرهنگ فروش اینترنتی شرایط لازم ایجاد شده و با استفاده از بانک مهم اطلاعات کدپستی ده رقمی، زمینه‌ای فراهم شده که صرفه‌جویی در وقت، انرژی و در پویش خانه ماندن به مردم کمک کند. 

انتهای پیام/
شیوع کرونا خرید و فروش اینترنتی شیوعه کرونا خدمات پستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر