کد خبر: 1088890 A

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: جنبه فرهنگی صنایع دستی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند هویت، تاریخ و فرهنگ غنی ما ره معرفی کند؛ به همین منظور میراث فرهنگی استان احیای صنایع دستی فراموش شده را در دستور کار خود قرار داده است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از  قزوین، علیرضا خزائلی در مراسم تجلیل از هنرمندان صنایع دستی قزوین گفت: یکی از مواردی که در صنایع دستی کمتر مورد توجه قرار گرفته ارز آوری است؛ در این راستا ارتقای کیفیت و توجه به بسته بندی این امکان را برای استان فراهم می‌آورد که صادرات صنایع دستی قزوین به خارج از کشور تا مقدار زیادی افزایش پیدا کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین ادامه  داد: در سال گذشته با ارزش 4.8 میلیون دلار صنایع دستی استان به خارج از کشور صادر  شد که امکان افزایش دارد.

وی ابراز کرد: علی رغم اینکه کرونا حوزه صنایع دستی را تا میزان زیادی تحت تاثیر قرار داده نباید نسبت به ارتقای این حوزه بی توجه بود؛ بلکه لازم است در راستای بازیابی آن قدم برداشت.

این مسئول افزود: جنبه فرهنگی صنایع دستی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند هویت، تاریخ و فرهنگ غنی ما ره معرفی کند؛ به همین منظور میراث فرهنگی استان احیای صنایع دستی فراموش شده را در دستور کار خود قرار داده است.

وی عنوان کرد: رفع برخی مقررات اضافه و دست و پاگیر در رشد صادرات چمدانی صنایع دستی از استان ها از جمله قزوین موثر است و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای رفع محدودیت‌ها در این حوزه تلاش می‌کند.

خزائلی گفت: در حوزه صنایع دستی در استان تشکلات فعالی شکل گرفته که از جمله آن‌ها انجمن صنایع دستی و بسته بندی است.

انتهای پیام/
دلار صنایع دستی گردشگری و صنایع دستی رشد صادرات استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر