کد خبر: 1088380 A

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز تزریق واکسن ایرانی کوو ایران برکت در این کلانشهر همزمان با دهه فرخنده کرامت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید کاظم فرهمند در این باره گفت: مشهد یکی از چهار مرکز استان کشور است که واکسن ایرانی کوو برکت را تزریق می کند و بدین طریق سه هزار و ۳۵۰ سهمیه از این واکسن به دانشگاه علوم پزشکی مشهد اختصاص یافته است.

وی افزود: تاکنون ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر در کشور با واکسن کووایران برکت واکسینه شده اند.

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: براساس اعلام وزارت بهداشت افرادی که در مرحله اول واکسن سینوفارم دریافت کردند در مرحله دوم می‌توانند واکسن کووایران برکت دریافت کنند و از این بابت مشکلی برای فرد ایجاد نمی شود.
وی گفت: محتویات واکسن اسپوتینک در مراحل اول و دوم متفاوت است، اما در مابقی واکسن‌های ایرانی و خارجی از جمله کووایران برکت یکسان است.

فرهمند با بیان اینکه تزریق واکسن سالمندان در تمامی پایگاه‌های ثابت، تجمیعی و خودرویی در حال انجام است افزود: واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ سال به‌ زودی آغاز می‌شود و تزریق گروه‌های بالای ۷۰ تا ۸۰ سال همچنان ادامه  دارد. 

وی ادامه داد: از زمان شروع واکسیناسیون سالمندان تاکنون ۶۵ درصد گروه سنی بالای ۸۰ سال، ۷۰ درصد گروه سنی بالای ۷۵ سال و ۶۰ درصد گروه سنی بالای ۷۰ سال واکسینه شده‌اند ضمن اینکه بسیاری از آنان نیز واکسن مرحله دوم را هم دریافت کرده‌اند. 

قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون هیچ عارضه منفی به خاطر تزریق واکسن کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه نداشته‌ایم.

انتهای پیام/
ایران دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی مشهد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر