کد خبر: 1088318 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: طی پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشورمان آسمان صاف خواهد بود و جوی پایدار خواهیم داشت. امروز هم در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی استان کرمان و شرق هرمزگان به ویژه در ساعت‌های بعدازظهر رگبار باران و گاهی رعد و برق شدید رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه در برخی از نقاط سواحل دریای خزر نیز امروز بارش پراکنده را انتظار داریم افزود: روز یکشنبه در این مناطق باز هم این شرایط تکرار خواهد شد. طی امروز و فردا در مناطقی از شرق کشور به ویژه در منطقه زابل در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید رخ خواهد داد که در برخی نقاط این شرایط سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: مجددا از روز سه شنبه باز هم برای این منطقه همین شرایط را پیش بینی می‌کنیم. طی سه روز آینده در مناطقی از استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ خواهد داد که در برخی نقاط احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد. آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز طی سه روز آینده مواج و متلاطم پیش بینی می‌شوند. آب‌های دریای خزر نیز از اواخر وقت امروز و فردا یکشنبه مواج و متلاطم خواهند شد.

رفیعی درباره آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: در تهران امروز آسمان صاف است که گاهی وزش باد رخ خواهد داد. فردا هم شرایط جوی تهران به همین نحو خواهد بود. حداکثر دما در تهران امروز سی و هفت درجه بالای صفر خواهد شد و حداقل دما هم فردا پیش بینی می‌کنیم به بیست و شش درجه بالای صفر برسد.

انتهای پیام/
استان کشور سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان عمان گرد و خاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر