کد خبر: 1087957 A

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان:

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: امر آموزش و تعلیم و تربیت به عنوان یکی از ابزارهای اساسی و مهم جامعه پذیری نسل‌های جدید اتباع و مهاجران خارجی است که باید مورد توجه جدی دستگاه های متولی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، بهمن عشایری در نشست تبیین دستورالعمل ابلاغی به منظور ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی جدید گفت: اهمیت آموزش کودکان اتباع و مهاجرین خارجی با توجه به حقوق انسانی و حقوق بشر و منافع ملی و ضرورت نظم ساختاری جامعه، تبیین می‌شود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قزوین افزود: به طور قطع انزوای اجتماعی و حاشیه نشینی در میان نسل‌های جدید اتباع خارجی زیاد است و باید نسبت به پیامدهای این موضوع نگران باشیم.

عشایری بیان کرد: امر آموزش و تعلیم و تربیت به عنوان یکی از ابزارهای اساسی و مهم جامعه پذیری نسل‌های جدید اتباع و مهاجران خارجی است که باید مورد توجه جدی دستگاه های متولی امر قرار گیرد، در همین راستا بیش از پنج هزار دانش آموز تبعه خارجی مدارس قزوین تحصیل می‌کنند که این مساله بیانگر سخاوتمندی ایران در ارائه خدمات به این گروه است.

وی با اشاره به دلایل تمایل اتباع برای ماندگاری در کشور اظهارکرد: کسب دارایی‌های مادی و دلبستگی‌های غیرمادی از جمله ازدواج با شهروندان ایرانی از دلایل مقاومت اجتماعی و فقدان تمایل به بازگشت اتباع خارجی است.

عشایری افزود: روند مهاجرت های غیر قانونی در سال‌های اخیر که صرفا با هدف کسب در آمد انجام می‌گیرد تشدید شده و در این میان تمایلی به ادغام و سازگاری مهاجران با جامعه ایرانی دیده نمی‌شود که این مهم بر پیچیدگی‌های مساله مهاجرت و مهاجرین در کشور افزوده است.

انتهای پیام/
ازدواج تعلیم و تربیت جامعه سال تحصیلی جامعه پذیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر