کد خبر: 1087927 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: نامزدهای انتخابات شورای شهرهای استان قزوین که تبلیغات زود هنگام داشتند تذکر های لازم را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی با اشاره به ۱۰۸ مورد تذکر به نامزد‌های انتخابات شورای شهر‌های استان بیان کرد: نامزد‌های انتخابات ششمین دوره شورا در شهر‌های استان که برابر گزارش دریافتی، اقدام به تبلیغات زودهنگام و خارج از موعد قانونی کرده بودند احضار شده و تذکرات لازم برای رعایت قوانین، مقررات و حذف تبلیغات از کانال‌ها و گروه‌های فضای مجازی را دریافت کردند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: از نامزد‌های متخلف برای تکرار نکردن تخلفات تعهدگرفته شده و در صورت تمکین نکردن به قانون برای آنها پرونده قضائی تشکیل می‌شود.

مقام ارشد قضائی استان افزود: برابر با ماده ۶۲ آئین نامه اجرایی انتخابات شورا‌های اسلامی روستا و بخش، مدت فعالیت انتخاباتی برای کلیه نامزد‌ها یکسان است و هشت روز قبل از رای گیری آغاز می‌شود و تا ۲۴ ساعت قبل از آن ادامه خواهد داشت.

وی درباره مصادیق جرائم انتخاباتی، تصریح کرد: تبلیغ علیه نامزد‌ها و هتک حرمت و حیثیت آنان، تغییر در فیلم یا صوت یا تصویر کاندیدا‌ها و سپس انتشار آن در فضای مجازی، انتشار صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار کاندیداها و انتشار اکاذیب در فضای مجازی به قصد تشویش اذهان عمومی ازجمله تخلفات انتخاباتی است.

قدرتی گفت: شنود غیرمجاز محتوای در حال انتقال، ارتباطات غیرعمومی در سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، تغییر داده‌ها یا علائم موجود در سامانه‌های رایانه‌ای، تخریب، اختلال یا حذف کردن داده‌های دیگری در سامانه‌های رایانه‌ای و دسترسی غیرمجاز به سایت‌ها، ایمیل نامزد‌ها و از دیگر تخلفات در حوزه انتخابات است.

استان قزوین انتخابات تبلیغات فضای مجازی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر