کد خبر: 1087863 A

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل با اشاره به کاوش باستان‌ شناسی و ایجاد سایت ‌موزه در جمعه مسجد اردبیل در سال گذشته گفت: در کنار این اقدامات، عملیات عمرانی ایجاد صحن جدید فرهنگی در عرصه جمعه مسجد نیز آغاز شده است.

به‌ گزارش ایلنا، نادر فلاحی در بازدید از عملیات عمرانی در عرصه مسجد جامع عتیق اردبیل(جمعه مسجد) عنوان کرد: در راستای احیاء، مرمت و ساماندهی بافت و ابنیه تاریخی جمعه مسجد در سال 99 عملیات کاوش باستان‌شناسی و ایجاد سایت‌موزه در این بنای تاریخی انجام شد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از آغاز ایجاد صحن جدید در عرصه جمعه مسجد خبر داد و گفت: در کنار کاوش و ایجاد سایت موزه در صحن اصلی مسجد، عملیات ایجاد صحن فرهنگی جدید در عرصه این بنای تاریخی نیز آغاز شد.

وی ادامه داد: در راستای تکمیل این مجموعه در حال حاضر عملیات عمرانی ایجاد صحن جدید فرهنگی با قوت در حال انجام است تا عرصه جمعه مسجد کامل شود.

فلاحی با اشاره به رویکرد و اهداف راه‌اندازی صحن فرهنگی در عرصه مسجد جامع عتیق بیان کرد: از این محل برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری رویدادهای آیینی و فرهنگی در راستای حفظ میراث معنوی بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ساماندهی جمعه مسجد را از مهمترین مطالبات مردم این محله دانست و افزود: تلاش می‌کنیم با همت همکاران معاونت میراث‌فرهنگی و دفتر فنی این اداره‌کل، عملیات ایجاد صحن جدید در کمترین زمان ممکن و در نیمسال اول امسال تکمیل شده و در اختیار اهالی و حسینیان منطقه قرار گیرد.

 

نادر فلاحی جمعه مسجد اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر