کد خبر: 1087688 A

از ساعت ۲۴ امشب آغاز می شود ؛

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت از آغاز رقابت 399 کاندیدای ششمین دوره شوراهای شهر و روستا از ساعت 24 امشب در این شهرستان خبر داد .

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در جلسه توجیهی با نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر شهرستان رشت با بیان اینکه در حساس ترین نقطه دنیا و ماندگارترین انقلاب در تاریخ قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: در این انتخابات همه نگاه ها به سمت کشورمان ایران است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت خطاب به کاندیداهای شوراها گفت: هدف همه کاندیداها باید نقش آفرینی در جهت اعتلای جمهوری اسلامی باشد و تنها هدفگذاری برای رسیدن به کرسی شوراها به هر قیمتی، تفکری بسیار خطرناک است و کاندیداها را از رسیدن به اهداف مقدس دور خواهد نمود.

وی با بیان اینکه ستاد انتخابات شهرستان رشت از کاندیداها هیچ خواسته ای جز اجرای دقیق ضوابط قانونی ندارد، گفت: اگر کاندیدایی در بدو ورود به عرصه رقابت تابع قانون نباشد باید این انتظار را داشته باشد که مردم با مشاهده عدم تعهد وی به قانون، نظرشان درباره وی را در تصمیم گیری هایشان در حوزه رأی اعمال کنند.

فتح اللهی در خصوص رد صلاحیت های ثبت نام کنندگان شوراها گفت: یقین بدانید که بدون مستندات رد صلاحیتی صورت نگرفته است و منصفانه بپذیریم که تصمیمات حتی با مثبت اندیشی نیز اتخاذ شده است.

وی با اشاره به اینکه هیئت نظارت بر انتخابات حتی تا یک روز قبل از انتخابات این اختیار قانونی را دارد تا در تأیید صلاحیت ها تجدید نظر کند، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری کاندیدها نباید مطالبی را که به تحقق آن اعتقاد ندارند بیان کنند، بنابراین در رد صلاحیت ها عدم التزام به اسلام و اصل ولایت فقیه همین است که وعده ای بدهیم که قابلیت اجرایی نداشته باشد، چرا که مردم با همین رفتارها و عدم پایبندی به قول های داده شده، دلسرد شده و حضورشان برای مشارکت حداکثری کمرنگ خواهد شد‌.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت با اشاره به اینکه شهر پیربازار برای اولین بار در انتخابات شوراهای شهر حضور می یابد گفت: در شهر رشت 288 نفر، پیربازار 21 نفر، خشکبیجار 13 نفر، لشت نشاء 14 نفر، کوچصفهان 14 نفر، لولمان 17 نفر، سنگر 32 نفر و در مجموع در شهرستان رشت 399 نفر با هم رقابت خواهند کرد.‌

وی افزود در شهر رشت 11 نفر به عنوان عضو اصلی و 7 نفر علی البدل و در سایر شهرهای تابع 5 نفر عضو اصلی و 3 نفر به     عنوان عضو علی البدل انتخاب خواهند شد‌.

فرماندار رشت ادامه داد: شروع فعالیت های تبلیغاتی کاندیداها از ساعت 24 امشب پنج شنبه 20 خرداد 1400 آغاز و تا پایان ساعت 24 چهارشنبه 26 خرداد ادامه می یابد.

وی افزود: هر کاندیدا می تواند در هر منطقه، ستاد انتخاباتی داشته باشد اما حتماً باید مشخصات رئیس ستاد و آدرس محل ستاد خود را در اختیار فرمانداری قرار دهد، در غیر این صورت ستادِ آن کاندیدا به دلیل تخلف در انتخابات پلمپ خواهد شد، لذا تأکید می کنم جهت جلوگیری از سوء تبلیغ در بین عموم اطلاعات ستاد خود را در اختیار فرمانداری قرار دهید.

فتح اللهی افزود: استفاده از هرگونه فضای تبلیغاتی خارج از آنچه توسط ستاد انتخابات تعریف شده است، بطور قانونی پیگیری خواهد شد و خسارات ایجاد شده متوجه آن کاندیدا خواهد شد.

وی با اشاره به شرایط کرونایی در این دوره از انتخابات گفت: در خصوص تجمعات انتخاباتی کاندیداها باید برنامه های سخنرانی خود را به فرمانداری رشت اعلام کنند و همچنین تجمعات باید در فضای باز و با ظرفیت یک سوم جمعیت برگزار شوند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت در خصوص حضور نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رأی گفت: در سالهای گذشته به ازای هر 5 شعبه یک نماینده از سوی کاندیداها اعلام می‌شد اما با توجه به وضعیت کرونا تصمیم گیری در این مورد برعهده ستاد استانی مقابله با کرونا قرار دارد که بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره الکترونیکی بودن انتخابات در شهرستان رشت گفت: با توجه به اینکه رأی گیری الکترونیکی تنها بر اساس کد کاندیداتوری نامزدها صورت می‌پذیرد و قابلیت وارد کردن اسامی وجود ندارد داوطلبان محترم کد کاندیداتوری خود را در تمامی بخش های تبلیغات از جمله درج در بنرهای تبلیغاتی، در اختیار هواداران خود قرار دهند تا در روز اخذ رأی، رأی دهندگان با مشکل مواجه نشوند.

فرماندار رشت ادامه داد: درانتخابات الکترونیک اعلام نتایج حداکثر ظرف یک ساعت اعلام خواهد شد اما به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری و اولویت صورتجلسه صندوق های اخذ رأی ریاست جمهوری، از کاندیداها و هواداران میخواهیم در فرمانداری تجمع نکنند و نتایج را از طریق سایت فرمانداری رشت به آدرس https://rasht.gilan.ir  پیگیری کنند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت با بیان اینکه کاندیداها سرمایه های ما هستند و حفظ و صیانت حقوق آنان از وظایف اجرایی فرمانداری است از داوطلبان خواست سوالات و ابهامات  خود را با فرمانداری در میان بگذارند.

انتخابات تبلیغات رقابت شوراهای اسلامی شهر روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر