کد خبر: 1087643 A

معاون وزیر تعاون در مشهد :

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مدام فشار می آورند که دولت چه کرد ولی کسی نمی گوید سهم من در ایجاد این شرایط سخت و تحریم چقدر بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، حجت الله میرزایی در مراسم سیزدهمین جشنواره تقدیر از کارآفرینان برتر خراسان رضوی در مشهد افزود: پارسال سخت ترین سال بودجه‌ای را داشتیم. کرونا هم با تحریم همراه شد، اگر تحریم نبود کرونا نمی‌توانست اینقدر بر بنگاه‌های اقتصادی فشار وارد کند.

وی ادامه داد: تحریمها نفس کارآفرینان را گرفت و در بخشهای مختلف دچار مشکل شدند. سهم نفت نیز بعد از نزدیک به یک قرن در تامین بودجه به صفر رسید. بنگاههای مختلف تعطیل شدند و بطور بی سابقه‌ای ذخایر ارزی کاهش پیدا کرد.

معاون وزیر تعاون گفت: مدام فشار می آورند که دولت چه کرد ولی کسی نمی گوید سهم من در ایجاد این شرایط سخت و تحریم چقدر بوده است. نزدیک ترین شرکای ما مثل عراق به خاطر همین محدودیت های ناشی از تحریم و عدم الحاق به موافقتنامه ها از قبیل FATF نتوانستند ارز حاصل از صادرات برق را به ما برگردانند و کسانی که بزرگترین خدمات را با آنها داشتیم با ما کار نمی‌کنند.

وی افزود: باید بپذیریم با روش صدها سال پیش و جابجایی پول و اقتصاد تهاتری امکان اداره اقتصاد بزرگ وجود ندارد و امروز تمام مبادلات جهانی الکترونیکی و بخش بزرگی از بازار مجازی است.

میرزایی با بیان اینکه مسیر کاملا مشخص است ادامه داد: مسیر، گفتگو با دنیا و حل مسائل با نظام جهانی و دستیابی به توافق و برگشت به برجام است.

وی گفت: باید مسیری را که برای عادی سازی تجارت و تبادلات بین المللی کمک می‌کند طی کنیم و گر نه هیچ توافق طولانی مدت با هیچ کشوری به هیچ وجه امکان اجرا نخواهد داشت.

معاون وزیر تعاون با اشاره به ویژگیهای خراسان رضوی و مشهد افزود: مشهد امروز رتبه اول در هوشمندسازی شهری را به خود اختصاص داده است و در تولید اپلیکیشن و نرم افزار نیز بعد از تهران رتبه دوم را دارد. مشهد یک شهر پذیرا و اهل مدارا و دارای پازل در هم آمیخته جمعیتی است و در رتبه بندی بین استانها هم اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی رتبه نخست را کسب کرده است.

در این مراسم جمعی از کارآفرینان به بیان نظرات خود پرداختند. 

انتهای پیام/
اقتصاد تجارت دولت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزیر تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر