کد خبر: 1087605 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از شناسایی و بستری 23 بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان اردبیل خبر داد.

محمدرضا رضایی بنا در گفت و گو با   ایلنا در خصوص آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل عنوان کرد: طی شبانه روز گذشته 23 بیمار جدید کرونایی در استان شناسایی و بستری شده اند که از این تعداد 19 نفر از اردبیل، 3 نفر از پارس آباد و یک نفر مشگین شهر گزارش شده است.

وی افزود: خوشبختانه طی مدت یاد شده 34 بیمار کرونایی با بهبودی نسبی از بیمارستان های استان ترخیص شده اند که لازم است توصیه های داده شده را رعایت کنند و از ارتباط نزدیک با اعضای خانواده و حضور در دورهمی ها به مدت دو هفته خودداری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری بودن 38 بیمار در بخش آی سی یو خبر داد و گفت: در حال حاضر 169 بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که خوشبختانه این آمار چند روزی است که از سیر نزولی برخوردار است و کاهش هرچه بیشتر آن ارتباط مستقیم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم دارد.

رضایی بنا تاکید کرد: کاندیداهای شورای شهر و فعالین ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری حتما در برنامه های خود فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و برای همه حضار ماسک تامین شود.

 

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل کووید 19 علوم پزشکی اردبیل محمدرضا رضایی بنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر