کد خبر: 1087585 A

معاون اداره کل صنایع دستی استان مرکزی اعلام کرد؛

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: با شیوع کرونا 500 تا 600 هنرمند صنایع دستی استان مرکزی که به صورت مستقیم در این حوزه فعالیت می کردند، از ادامه فعالیت بیکار شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قاسم کاظمی به مناسبت 10 ژوئن روز جهانی صنایع دستی، افزود: همچنین به دلیل شیوع کرونا 1200 هنرمند صنایع دستی استان نیز که به صورت غیرمستقیم در این حوزه فعالیت می کردند از انجام فعالیت های تولیدی بازماندند و بیکار شدند.

وی ادامه داد: فعالان صنایع دستی استان مرکزی در رشته‌های چوب، آثار فلزی، سفال، سرامیک، دست بافت سنتی، کتابت و نگارگری با شیوع بیماری کرونا 90 میلیارد ریال خسارت دیدند. 50 میلیارد ریال از این خسارت مربوط به حوزه تولید صنایع دستی و 40 میلیارد ریال نیز در بخش فروش بوده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار داشت: در راستای کمک به کاهش خسارت ناشی از کرونا، یک میلیارد و 500 میلیون ریال کمک بلاعوض به هنرمندان صنایع دستی استان پرداخت شده است.

کاظمی تصریح کرد: برخی هنرمندان با استفاده از بستر فضای مجازی محصولات تولیدی خود را در معرض فروش قرار می‌دهند و برخی از این فرصت بهره چندانی نبرده‌اند. اکنون هنرمندان صنایع دستی به علت افزایش قیمت بالای مواد اولیه صنایع دستی با مشکل مواجه هستند.

وی بیان داشت: همزمان با هفته صنایع دستی چند پروژه در استان مرکزی شامل آغاز عملیات اجرایی 2 بازارچه صنایع دستی در شهرستان های زرندیه و خنداب، افتتاح فروشگاه صنایع دستی در سرای کتاب فروشان بازار اراک و راه اندازی کارگاه تولید روستایی مشهد میقان در رشته چوب با اشتغال 20 نفر در 2 بخش تولید و بسته بندی به بهره برداری می رسد.

شیوع کرونا بیکار شدند هنرمندان صنایع دستی بیکار شدن هنرمندان صنایع دستی 600 نفر مستقیم و 1200 نفر غیرمستقیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر