کد خبر: 1087567 A

معاون اداره کل راهداری استان:

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: تا پایان سال جاری 9 مجتمع خدماتی رفاهی جدید که مجهز به طرح کهاب هستند به بهربرداری می‌رسند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فیاض بیگدلی با اعلام این خبر گفت: درحال حاضر 33 باب مجتمع خدماتی رفاهی در سطح استان قزوین فعال و در حال بهره برداری و ارائه خدمات به مسافران و رانندگان است که با افتتاح مجتمع‌های جدید این تعداد تا پایان سال جاری به ۴۲ باب افزایش خواهد یافت.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود:  مجتمع‌های در حال ساخت با مجموع ۲۴۹ هزار متر مربع مساحت و با پیشرفت فیزیکی ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی و در حاشیه راه‌های ارتباطی استان درحال احداث و آماده سازی جهت بهره‌برداری هستند.

بیگدلی اظهار کرد: در مجتمع‌های نامبرده تمامی امکانات مورد نیاز مسافران و رانندگان شامل نمازخانه، سرویس بهداشتی، جایگاه سوخت، رستوران، تعمیرگاه خدمات خودرویی و فروشگاه جهت ارائه خدمات به مسافران و رانندگان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: هر ۹ مجتمع جدید مجهز به طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخار بنزین) هستند که برای صرفه‌جویی اقتصادی با اهداف زیست‌محیطی اجرا می‌شود.

بیگدلی یادآور شد: مجتمع‌های خدمات رفاهی با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و پس از اخذ موافقت اصولی از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای احداث شده‌اند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۸ فقره موافقت اصولی برای ساخت مجتمع‌های خدمات رفاهی در استان صادر شده و تعداد دیگری نیز در حال ساخت هستد که آنها نیز پس از پایان ساخت در سال‌های آینده بهره‌برداری می‌شوند.

استان قزوین بخش خصوصی بنزین راهداری و حمل و نقل جاده مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر