کد خبر: 1087514 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان از پرداخت ۴هزارو ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در استان همدان خبر داد.

به گزارش ایلنا از همدان، احمد توصیفیان اظهار کرد: سهمیه ابلاغی به بانک‌های استان در تسهیلات روستایی ۴ هزارو۳۵۹ میلیارد ریال بوده که ۱۱۰ درصد محقق شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تعداد طرح‌های عقد قرارداد و ‌پرداخت شده را ۳ هزارو ۷۵۸

طرح دانست و اضافه کرد: در استان همدان  هزارو۷۹۶ میلیارد ریال تسهیلات کرونا پرداخت شده است.

توصیفیان خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد طرح‌های پرداختی تسهیلات روستایی متناسب با مزیت‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در رسته‌های مبل منبت، پوشاک و صنایع دستی بوده است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونا، بیان کرد: در سال گذشته ۱۳ هزار و ۸۷۳ طرح به مبلغ ۱۹۷۴ میلیارد ریال به بانک‌های استان معرفی شده که از این تعداد، ۱۰ هزار و ۴۸۳ طرح با مبلغ ۱۲۹۳ میلیارد ریال پرداخت شده است.

توصیفیان با اشاره به برگزاری دوره آموزشی تعاونگران با همکاری جهاددانشگاهی، یادآور شد: براساس قرارداد منعقده بین جهاددانشگاهی همدان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، دوره‌های آموزشی ویژه تعاونگران استان همدان از دی‌ ماه سال گذشته آغاز شده است.

وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را توسعه و توانمندسازی تعاونی‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه شرکت‌های تعاونی و تعاونگران دانست و گفت: مخاطبان این دوره آموزشی تمامی افراد جامعه، متقاضیان جویای کار، فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان و تعاونگران هستند که تعاونگران در این دوره آموزشی با مباحثی که در تقویم آموزشی، مهارتی، مدیریتی و حقوقی تعاونگران از سوی وزارت کار عنوان شده است، آشنا خواهند شد.

استان همدان اشتغال تقویم کار و رفاه اجتماعی همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر