کد خبر: 1087483 A

مسئول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان همدان گفت: ۶۷ شعبه به شعب اخذ رای این استان برای انتخابات ۱۴۰۰ اضافه شده است.

به گزارش ایلنا از همدان، محمدحسن میرزایی افزود: شعب اخذ رای با هدف پیشگیری از تجمع و ازدحام افراد افزایش یافته است و در این راستا شعب شلوغ شناسایی و در این مناطق شعبه هایی افزوده شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، نرم افزار «انتخاب ایران» به منظور شناسایی شعب در دسترس و خلوت برای شهروندان تدارک دیده شده و در اختیار عموم مردم در سطح استان قرار می گیرد.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان گفت: با توجه به برگزاری الکترونیکی ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر همدان زمینه لازم برای آموزش شهروندان درباره چگونگی رای دادن فراهم شده است.

میرزایی ادامه داد: برای هر شعبه اخذ رای شهر همدان به طور متوسط سه صندوق الکترونیکی در نظر گرفته شده است و در صورت نیاز امکان اضافه شدن آن به چهار صندوق هم وجود دارد.

وی بیان کرد: برای هر پنج شعبه برگزاری انتخابات مکانیزه یک کارشناس فنی پشتیبان در نظر گرفته شده است و برای مابقی شعب به ازای هر ۱۰ شعبه یک کارشناس فنی و پشتیبان لحاظ شده که آموزش های لازم را فرا گرفته اند.

وی تاکید کرد: دستگاه احراز هویت و صندوق های اخذ رای الکترونیکی مجهز به سیستم برق اضطراری بوده و در صورت قطعی برق تا ۲ ساعت بدون نیاز به برق کار می کند که این دستگاه ها قابلیت شارژ نیز دارند.

 

 

استان همدان انتخابات برق دولت فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر