کد خبر: 1087034 A

معاون سیاسی امنیتی استانداری، کرمانشاه در دیدار با اعضای انجمن ورزشی نویسان گفت: تلاش‌های خبرنگاران ، عکاسان و نویسندگان حوزه ورزش در توسعه ورزش و ایجاد نشاط در جامعه ستودنی است.

به گزارش خبرنگار  ایلنا از کرمانشاه، حسین خوش اقبال در نشست با هیات مدیره انجمن ورزشی نویسان این استان گفت: پرداختن به توسعه ورزش و پوشش رسانه‌ای و رزشکاران و قهرمانان ورزشی یکی از وظایف خطیر خبرنگاران ورزشی است از این بابت از شما سپاسگذاریم.

خوش اقبال خاطرنشان کرد: آیندگان درباره عملکرد ما قضاوت خواهند کرد و اگر عملکردی نداشته باشیم آیندگان ما را شماتت خواهند کرد. در همین راستا بسیار خرسندیم که برنامه‌ای را که انجن ورزشی نویسان دنبال می‌کند مثبت و سازنده است.

خوش اقبال ادامه داد: ورزش در جامعه ما از یک موضوع صرفا تفریحی خارج شده و تبدیل به یک موضوع توسعه زا و ثروت ساز شده است و همین موضوع توجه متولیان ورزش و خبرنگاران ورزشی را بیش از پیش طلب می‌کند چرا که پرداختن به ورزش تعیین کننده سلامت و نشاط در جامعه به عنوان مولفه‌های اصلی توسعه انسانی است.

وی یادآور شد: در کنار مباحث توسعه انسانی، اگر پوشش رسانه فعالیت‌های ورزشی انجام شده و سایر متولیان ورزش و بخش خصوصی نیز وارد این عرصه شوند، به گسترش کارآفرینی و ایجاد اشتغال در جامعه کمک خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه یادآور شد: استان کرمانشاه همواره از لحاظ بسیاری از خصیصه های نیک اخلاقی همچون جوانمردی و مرادنگی در طول تاریخ زبانزد بوده است و زنده کردن این اخلاق، بست و گسترش آن در جامعه از وظایف خبرنگاران ورزشی است.

در ادامه این جلسه دبیر انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه، گفت: یکی از رسالت های مهم خبرنگاران ورزشی پوشش قهرمانان این عرصه و ایجاد الگوهای اخلاقی مناسب در جامعه ورزش است.

کمیل نظری یادآور شد: خبرنگار ورزشی  با کمترین چشم داشتی به پوشش افتخار آفرینی قهرمانان جامعه پرداخته و در معرفی این افتخار آفرینی نقش بسزای دارد به همین دلیل این قشر از جامعه رسانه دارای یک شخصیت ،جایگاه و کرامتی هستند که حفظ و افزایش مرتبه آن وظیفه اصلی انجمن ورزشی نویسان است.

وی با اشاره به برنامه‌های انجام گرفته در انجمن ورزشی نویسان استان، گفت: انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه به همت بزرگانی چون سید عباس کشمیری از سال های دور تشکیل شده و یکی از اولین انجمن های ورزشی شعبه استان ها در کشور بوده است.

نظری ادامه داد: یکی از برنامه های که در طول مدیریت سید عباس کشمیری به آن توجه خاصی شد، معرفی الگو های اخلاقی و پیشکسوتان عرصه ورزش در جامعه است، این مهم کمافی سابق مورد توجه اعضای انجمن بوده و سعی می شود در ادامه فعالیت انجمن نیز، برنامه های خوبی در این خصوص طراحی و اجرا شود.

دبیر انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه اضافه کرد: ثبت و سامان دهی خبرنگاران ورزشی استان کرمانشاه یکی دیگر از وظایف انجمن جدید کرمانشاه بود و در همین راستا ، پس از اطلاع رسانی های گسترده و ارزیابی های صورت گرفته، اولین لیست خبرنگاران ورزشی استان کرمانشاه متشکل از 34 نفر به تهران ارسال شد.

نظری ادامه داد: پس از تایید مراجع ذی صلاح در تهران هزینه عضویت این افراد توسط یک اسپانسر تامین و به صورت کلی به حساب انجمن ورزشی نویسان ایران واریز شد.

مدیر مسئول مجموعه رسانه ای خوربران ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته هم اکنون کمیته های تخصصی انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه تشکیل شده و فعالیت های اجرایی انجمن در حال برنامه ریزی و اجرا است.

لازم به ذکر است در این جلسه سایر اعضای انجمن نیز نظرات و دیدگاه خود را بیان کردند.

انجمن ورزس نویسان عکاسان و نویسندگان توسعه استان کرمانشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر