کد خبر: 1087028 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: منابع تولید آب شرب استان با ظرفیت کامل در مدار بهره برداری قرار دارند.

به گزارش ایلنا از رشت، سید محسن حسینی با اعلام این خبر افزود: تصفیه خانه بزرگ آب گیلان واقع در منطقه سنگر با تولید 5 هزار و 200 لیتر بر ثانیه، سهم عمده‌ای در تولید آب استان دارد که 4 هزار و 600 لیتر بر ثانیه از سد آیت الله بهجت (ره) که از منابع با کیفیت استان است، تأمین می شود.

وی تصریح کرد: در مجموع از 8 هزار لیتر بر ثانیه تولید آب استان، حدود 5 هزار و 600 لیتر بر ثانیه معادل 70 درصد توسط تصفیه خانه های آب و حدود 2 هزار و 400 لیتر بر ثانیه معادل 30 درصد توسط منابع آب زیرزمینی شامل 648 حلقه چاه و 580 دهنه چشمه در حال تامین است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان به اقدامات انجام شده در سال گذشته جهت ارتقاء و پایداری تولید، انتقال و توزیع آب شرب 400 روستای استان اشاره کرد و گفت: حفر، تجهیز و راه اندازی 25 حلقه چاه، بهسازی 51 حلقه چاه و 9 دهنه چشمه، اصلاح و توسعه 218 کیلومتر شبکه آب و استاندارد سازی 1177 فقره انشعاب از جمله پروژه هایی بود که در همین راستا طی سال 99 اجرا شد. 

حسینی افزود: به رغم اقدامات انجام شده در سال گذشته، پیش‌بینی می‌شود با توجه به کاهش بارندگی در کشور به ویژه در سطح استان گیلان و تأثیر آن بر کاهش دبی چشمه‌ها و چاه‌های منطقه، تعداد روستاهای دارای تنش آبی در سال 1400 به 313 روستا برسد.

وی با اشاره به تمهیدات پیش‌بینی شده جهت مدیریت تنش آبی در تابستان امسال گفت: تشکیل هفتگی جلسات ستاد پایش تنش آبی، حفر 8 حلقه چاه، بهسازی 102 دهنه چشمه و 30 حلقه چاه، تأمین برق اضطراری با استفاده از 30 دستگاه دیزل ژنراتور، اصلاح و توسعه 30 کیلومتر از خطوط آبرسان، خرید تانکر آبرسانی ثابت و سیار و دستگاه بسته بندی آب جهت استقرار در مناطق شرق و غرب دور استان از مهم ترین اقدامات برنامه ریزی شده برای گذر از تنش آبی پیش رو است.

استان گیلان برق شرکت آب و فاضلاب برنامه ریزی آب زیرزمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر