کد خبر: 1087023 A

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه سه شهر گیلان همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارند، گفت: شیب نزولی ابتلا به کرونا و بستری در گیلان شکننده است.

به گزارش ایلنا از رشت، آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: روند ابتلاء و بسترها طی هفته‌های اخیر در استان گیلان بعد از اعمال محدودیت‌ها و مشارکت شهروندان نزولی شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ بیمار کرونایی در استان گیلان بستری هستند، افزود: در آخرین رنگ بندی اعلام شده از وزارت بهداشتی نیز ۱۴ شهرستان گیلان در وضعیت زرد قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه شهرستان‌های رودسر، رودبار و آستانه اشرفیه نارنجی هستند، گفت: کرونا بارها نشان داده که شیب نزولی آن دلیلی برای عادی انگاری و عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی نیست.

حیدرزاده با بیان اینکه با همت مردم و مشارکت اصناف، کرونا در گیلان روند نزولی را طی می‌کند افزود: وضعیت گیلان همچنان شکننده است و شهروندان باید دستورالعمل‌ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون گروه‌ها و رده‌های سنی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در استان، افزود: حتی کسانی که واکسن زده‌اند هم مراقب باشند چرا که ممکن است انواع پیشرفته‌تری از کرونا در کمین باشد.

انتهای پیام/
استان گیلان دانشگاه علوم پزشکی معاون وزارت بهداشت شهرستان گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر