کد خبر: 1087020 A

شهردار اصفهان مطرح کرد:

شهردار اصفهان گفت: پروژه تراموای اصفهان منتفی نشده است، اکنون در شورای عالی ترافیک مراحل قانونی خود را می‌گذراند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، قدرت الله نوروزی ادامه داد: برای اجرای تراموا گام اول ما این است که از دروازه تهران به دروازه شیراز و بعد به خیابان امام خمینی (ره) و در فاز سوم به میدان شهدا برسیم. 

شهردار اصفهان افزود: اخیرا یکی از مباحث ما با شهردار فلورانس در مورد حمل و نقل عمومی بود و تراموا را به عنوان یک موضوع مهم مورد بررسی قرار دادیم، این طرح هنوز منتفی نشده بلکه اجرای هر پروژه فازبندی می شود، مانند پروژه مترو که فازبندی و اولویت بندی شده است.

وی ادامه داد: ما به دنبال کاهش زمان حمل و نقل هستیم از همین رو در این مسیر ایجاد طرح خط پرش برای کاهش زمان سفر و حذف معطلی اتوبوس ها در ترافیک خیابان را اجرایی کردیم. با انجام این طرح سایر خودروها هم زمان کمتری را در ترافیک سپری خواهند کرد.

موقعیت برتر آتش نشانی اصفهان در کشور

وی ادامه داد: برنامه افتتاحیه های هفتگی در روز یکشنبه به سازمان آتش نشانی اختصاص داشت که با این کار این سازمان موقعیت برتری نسبت به آتش نشانی های سراسر کشور پیدا کرده است تا سرعت امدادرسانی و ضریب ایمنی را افزایش دهیم.

نوروزی بیان کرد: تاب آوری در مقوله های مختلفی از جمله ساخت و ساز، اجتماعی، فرهنگی و ایمنی اهمیت دارد که یکی از مصادیق اداره ارزان شهر تاب آوری در بخش ایمنی شهر است.

شهردار اصفهان تصریح کرد: 50 دستگاه و تجهیزات با هزینه‌ای بالغ بر ٢۰۸۰ میلیارد ریال را به سازمان آتش نشانی اضافه کردیم چراکه وقتی ایمنی باشد آرامش هم وجود دارد.

وی افزود: افزایش سرعت پروژه ها هم به معنای کاهش هزینه ها و رعایت مقررات در مزایده ها و انضباط مالی به معنای اداره ارزان شهر است.  

ساماندهی چهارباغ عباسی برای افراد دارای معلولیت

نوروزی در ادامه گفت: به دعوت خیریه حمایت از بیماران آسیب نخاعی اصفهان، به همراه مدیران شهری در خط یک مترو حضور پیدا کردیم تا میزان رضایت آنها از مناسب سازی های شهرداری را بررسی کنیم که خوشبختانه این عزیزان از مناسب سازی ها رضایت داشتند.

شهردار اصفهان یادآور شد: دو مشاور معلولان در شهرداری برای اجرای مناسب سازی ها و نیز انجام پروژه چهارباغ به ما کمک کردند.

اصفهان ترافیک مترو معلولان تراموا مناسب سازی چهارباغ اصفهان ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر