کد خبر: 1086961 A

استاندار فارس مطرح کرد:

استاندار فارس گفت: تامین برق پایدار نیازمند سرمایه گذاری های جدید برای ایجاد نیروگاه های برق است که این امر در صورتی ممکن می شود که صنایع و سایر مشترکان هزینه های مصارف برق خود را به موقع پرداخت کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با بیان این که صنعت برق درآمدهای خود را از فروش انشعاب و فروش انرژی به دست می آورد اظهارداشت: اگر هزینه های صنعت برق توسط صنایع پرداخت نشود امکان سرمایه گذاری جدید برای توسعه نیروگاه های تولید برق و ایجاد شبکه های توزیع وجود نخواهد داشت.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به این که صنایع باید بدهی های جاری خود به صنعت برق را پرداخت کرده و بدهی های خود را تقسیط نمایند ، افزود: صنایع بزرگ که مصرف بالای برق دارند باید برای تولید برق از منابع تجدید پذیر مانند نیروگاه های خورشیدی و بادی تلاش کنند.

وی بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی استان فارس را در ارتباط با بدهی های بانکی برشمرد و با بیان این که بانک ها سپرده های مردم را در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهند ، گفت: بازپرداخت وام های بانکی موجب می شود بانک ها بتوانند در زمینه رونق تولید و ایجاد واحدهای جدید سرمایه گذاری کرده و زمینه توسعه استان و گسترش اشتغال بیش از گذشته فعالیت کنند.

استاندار فارس با تصریح به این که نوسانات اقتصادی برخی تولید کنندگان را دچار مشکلاتی در بازپرداخت تسهیلات بانکی کرده است ، ادامه داد: برای حمایت از تولیدکنندگان ، استمهال بدهی ها ، بخشودگی جرائم و اعطای تسهیلات مجدد در قالب سرمایه در گردش و سرمایه گذاری جدید را در دستورکار قرار داده ایم.

اشتغال برق سرمایه سرمایه گذاری مشکلات واحدهای تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر