کد خبر: 1086919 A

معاون شرکت توزیع برق استان خبر داد:

معاون شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده طی ۷۲ ساعت از جمله روز ۲۸ خرداد، روز رای گیری، قطع برق و خاموشی در بخش خانگی این استان نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، وحید باغیشنی در جلسه ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: در این مدت دریچه های آب سدها برای تولید برق آبی باز خواهد شد تا کسری تولید برق در این مدت جبران شود هرچند باتوجه به کمبود بارندگی به ذخیره آب سدها نیاز است اما اهمیت تامین برق در روز انتخابات دارای اولویت است.

وی ادامه داد: امیدواریم در این ایام خاموشی برق نداشته باشیم با این حال علاوه بر فعالیت شبانه روزی و معمول گروه های اتفاقات و عملیات شرکت برق، گروه های دیگری را نیز برای وقوع بدترین سناریوها پیش‌بینی کرده‌ایم.

معاون شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: به دلیل به هم پیوستگی شبکه در صورت بروز حوادث، مولدهای اضطراری فعال خواهند شد و همچنین آمادگی لازم برای بروز هرگونه حوادث و اتفاقات در نیروگاه های استان ایجاد خواهد شد.

وی افزود: با این حال ستادهای انتخابات و بخش‌های اصلی انتخابات در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها باید مولدهای برق کوچک و سیار تامین و آماده عملیات کنند و در صورت لزوم مولدهای کوچک در اختیار ستادها  قرار دهند.

باغیشنی ادامه داد: طی ۷۲ ساعت یاد شده برنامه منظم برای مدریت مصرف برق کشاورزی و صنعت اتخاذ شده و در خصوص قطع برق بخش کشاورزی، تفکیک قطع برق کشاورزی از روستاها و حوزه های رای گیری روستایی مد نظر گرفته خواهد شد.

محمد علی نبی پور، رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی نیز گفت: با توجه به نیاز شعب اخد رای و تجهیزات الکترونیکی انتخابات امیدواریم در روز رای گیری قطع برق در استان نداشته باشیم و خللی در روند انتخابات در استان ایجاد نشود.

برق خراسان رضوی کشاورزی مشهد قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر