کد خبر: 1086755 A

از ابتدای سال جاری؛

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با اجرای ۱۳ حکم قضائی بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی تصرف شده در استان قزوین آزاد سازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محسن قاسم زاده با اشاره به آزاد سازی اراضی ملی در استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با اجرای ۱۳ حکم قضایی بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی ملی تصرف شده در استان قزوین آزاد سازی شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین ادامه داد: در سال جاری همچنین ۶۱ فقره تخلف شامل تخریب و تصرف در اراضی ملی استان قزوین به مساحت ۳۸۵ هکتار به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از تغییر چندانی برخوردار نیست.

وی ابراز کرد: اراضی ملی متعلق به عموم مردم است و تجاوز و تصرف به آن‌ها اقدامی غیرقانونی بوده و تعقیب قضایی را به همراه دارد و افراد متخلف جریمه مالی و حبس خواهند شد.

این مسئول ادامه داد: طرح حدنگاری یا کاداستر در سطح ۳۲۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان قزوین اجرا شده و  امیدواریم با تکمیل این طرح و  تعیین حدود و ثغور اراضی ملی و تثبیت مالکیت دولتی شاهد کاهش دست اندازی و تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی استان باشیم.

قاسم زاده گفت: منابع طبیعی استان حامی بخش تولید است؛ از این رو در صورت نیاز استان و سرمایه گذاران به اراضی ملی برای اجرای طرح‌های اقتصادی، زمین برای واگذاری به بخش خصوصی در چارچوب قوانین و مقررات برای طرح‌های واجد شرایط در اختیار دستگاه‌ها  قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
استان قزوین بخش خصوصی تجاوز مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر