کد خبر: 1086480 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اردبیل از شناسایی و بستری 26 بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته در استان خبر داد.

شهرام حبیب زاده درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل گفت: خوشبختانه شیوع بیماری کرونا در استان تا حدودی مهار شده و از وضعیت بحرانی خارج شده‌ایم اما شاهد هستیم که با کاهش آمار ابتلا و کاهش فوتی ها مردم احساس می کنند که این بیماری تمام شده است؛ باید گفت کرونا همچنان وجود دارد و مثل گذشته کشنده است.

وی افزود: مردم باید درباره رعایت پروتکل های بهداشتی به همدیگر تذکر دهند تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن به وضعیت سفید و عادی برگردیم؛ آمار کرونا در نوسان است و با کوچکترین بی توجهی و برگزاری مراسم عروسی یا مجالس ترحیم(بدون رعایت پروتکل ها و عدم توجه به محدودیت نفرات) سریعا بر تعداد مبتلایان افزوده می شود و به نوعی می توان گفت این مراسمات فاجعه بار هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 26 بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در استان خبر داد و گفت: متاسفانه طی مدت یاد شده یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داده و در حال حاضر نیز 38 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

حبیب زاده ادامه داد: خوشبختانه طی 24 ساعت گذشته 25 بیمار با بهبودی نسبی از بیمارستان های استان ترخیص شده اند که بر این اساس مجموع بیمارانی که در حال حاضر در بیمارستان ها بستری هستند به 184 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آمار مبتلایان کرونایی شهرستان های استان اردبیل را چنین ارائه کرد: از 26 بیمار جدید کرونایی در استان، 16 نفر از اردبیل، یک نفر پارس آباد، 5 نفر مشگین شهر، 2 نفر گرمی و 2 نفر نیز از خلخال گزارش شده است.

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل بستری کووید 19 شهرام حبیب زاده کرونا اردبیل آمار کرونا اردبیل ترخیصی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر