کد خبر: 1086445 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبر داد؛

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبر داد:، گفت: درجه ۱۶۰ نفر از امدادگران و نجاتگران خانم و آقا در جمعیت هلال احمر استان ارتقا یافت.

به گزارش ایلنا از زنجان، سید قاسم موسوی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در جمع خبرنگاران، گفت: 170 پرونده  امدادگران در دهمین کمیته استانی ارتقای درجه بندی امدادگران و نجاتگران با حضور مسئولان این حوزه و ناظران سازمان امداد و نجات کشور مورد بررسی قرار گرفت.

موسوی تاکید کرد: از این تعداد 160 پرونده به درجه های نجاتگری اول، دوم و سوم ارتقا یافتند که از این تعداد 132 نفر آقا و 28 نفر نیز خانم از شهرستان های زنجان، خدابنده و ابهر هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت:  این تعداد از سطح امدادگری یکم به نجاتگری سوم، از نجاتگری سوم به دوم و از سطح دوم نیز به یکم ارتقا یافتند.

موسوی ادامه داد: بالا بردن توان عملیاتی تیم های امداد و نجات،  سیر منطقی و تدریجی روند آموزش و تمرکز بر ارتقای کیفیت آموزش ها، استاندارد سازی مسیر ارتقای نیروهای داوطلب در هر رسته از تیم های عملیاتی،  ایجاد بانک اطلاعاتی و شناسنامه کامل و دقیق امدادگران و نجاتگران بر حسب درجات کسب شده وتیم های عملیاتی به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های آنها از اهداف ارتقای درجه است.

وی، سطح بندی امدادگران و نجاتگران برمبنای تخصص وتوانمندی آنان درهر رسته ازتیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر، سهولت در شناسایی امدادگران و نجاتگران در صحنه حادثه، ایجاد رقابت سالم با تقویت روحیه مشارکت و کارگروهی در بین امدادگران و نجاتگران، ایجاد انگیزه در امدادگران جهت رسیدن به مقاطع و درجات بالاتر را از دیگر اهداف اعطا و ارتقای درجه برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه بخش از فعالیت های هلال احمر را مدیون اعضای داوطلب هستیم، گفت: با حضور فعال 465 امدادگر فعال خانم و آقا در هلال احمر این استان، عملیات‌های امدادی با موفقیت انجام می شود که به صورت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر حضور دارند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان/موسوی/ارتقا/ کرونا ویروس/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر