کد خبر: 1086444 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: ۵۳۰ اثر به هشتمین جشنواره رسانه‌های استان قزوین ارسال شد اختتامیه آن با معرفی افراد برتر در روز چهارشنبه برگزار می‌شود.

محمدحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به هشتمین جشنواره رسانه‌های استان قزوین گفت: این جشنواره  در سال جاری پس از سه سال وقفه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان قزوین در حال برگزاری است که ۵۳۰ اثر به آن ارسال شد و پس از بررسی‌های دبیرخانه با توجه به شرایط اعلامی و آیین نامه فراخوان جشنواره ۳۱۷ اثر به بخش داوری راه یافتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ادامه داد: ۷۵ نفر از اصحاب رسانه شامل ۴۲ مرد و ۳۳ زن از ۴۱ رسانه به بخش داوری راه یافتند.

وی ابراز کرد: این جشنواره باهدف بررسی رخدادها و مسائل مهم استان در رسانه‌های خبری و ارائه راهکارهای مناسب، بیان ظرفیت‌ها و جریان سازی رسانه‌ای به‌ منظور ایجاد ارتباط مؤثر میان مردم و مسئولان برای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری فعال و ارتقای کیفی محتوای نشریات و تقویت روزنامه‌نگاری حرفه‌ای برگزار می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: در بخش سرمقاله و یادداشت ۶۲ اثر، در بخش عکس و گزارش تصویری ۱۵ اثر، در بخش گرافیک و صفحه آرایی ۱۱ اثر، در بخش تیتر ۵۰ اثر، در بخش خبر ۳۸ اثر، در بخش مصاحبه ۴۲ اثر، در بخش گزارش و تحلیل ۸۵ اثر  و در بخش  کلیپ و ویدئوهای خبری ۱۴ اثر به بخش داوری راه یافتند.

وی افزود: مراسم اختتامیه روز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه ساعت ۱۰ صبح در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین اظهار کرد: داورانی از مرکز پژوهش و مطالعات معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، کار بررسی این آثار را برعهده دارند و در مراسم اختتامیه جشنواره نفرات برگزیده هر بخش معرفی خواهند شد.

اسماعیلی در پایان گفت: در مراسم اختتامیه ضمن یادبود مرحومه حنانه امیری مدیرمسئول فقید پایگاه خبری صبح قزوین، از دو پیشکسوت رسانه‌ای استان آقایان علی علیمحمدی و دادگر خانبانی تجلیل خواهد شد.

 

استان قزوین اصحاب رسانه رسانه فرهنگ و ارشاد اسلامی مصاحبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر