کد خبر: 1086388 A

رئیس جهاد کشاورزی نیشابور گفت: فاز یک گلخانه صنعتی تولید نشای سبزی و صیفی با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال در روستای باغشن گچ بخش مرکزی این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی فرهمند راد در جمع مسئولین و و کشاورزان افزود: این مجموعه با همت خانواده رشیدآبادی و فرزندانشان با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال و با مشارکت بانک کشاورزی در زمینی به مساحت ٣ هزار مترمربع ایجاد شده و برای پنج نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: با توجه به وضعیت بارندگی و دما امسال نسبت به سال گذشته، کشت گلخانه ای از مزایای بیشتری نسبت به کشت مستقیم در مزرعه برخوردار است. 

رئیس جهاد کشاورزی نیشابور با اشاره به برخی از مزایای این نوع کشت خاطر نشان کرد: کوتاه تر شدن دوره پرورش گیاهان، تولید و عرضه محصول به بازار پیش از موعد، یکنواختی بیشتر در محصول، امکان کنترل بهتر در مراحل داشت، استفاده بهینه از فضای زمین، مدیریت مطلوب آفات و بیماری ها، نیاز به بذر کمتر، امکان استفاده از فصل رشد به مدت بیشتر، بالاتر بودن کیفیت گیاهان به دست آمده و امکان انتخاب گیاهان قوی و سالم جهت کاشت است. 

فرماندار نیشابور نیز در این مراسم گفت: تولید محصولات کشاورزی با توجه به کم آبی ها و بحران خشکسالی دچار مشکل شده است و اطلاعات، پایه اصلی و اساسی برنامه ریزی‌های و بحران‌ها است.

علیرضا قامتی با مقایسه قیمت‌های محصولات کشاورزی با میزان آبی که مصرف می کنند افزود: هیچ‌گونه یکنواختی و تعبیر منطقی برای این میزان تولید نیست و باید با مدیریت کردن و افزایش بهره وری آب و با تولید بیشتر در واحد سطح، ارزش افزوده بیشتری برای محصولات کشاورزی ایجاد کرد.

جهاد کشاورزی زمین کشاورزی محصولات کشاورزی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر