کد خبر: 1086366 A

معاون راهداری استان مرکزی خبرداد:

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: بهار امسال 302 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های راهداری این استان شامل لکه‌گیری، روکش آسفالت، تعریض و بهسازی جاده‌ها اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا اختری گفت: از این میزان اعتبارات 13 میلیارد ریال آن برای اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت جاده خمین ـ گلپایگان به طول 4 کیلومتر و 20 میلیارد ریال آن نیز برای اجرای 5 کیلومتر ماسه آسفالت و 2 کیلومتر روکش آسفالت در جاده خمین ـ الیگودرز اختصاص یافته‌ است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی طرح لکه‌گیری جاده اراک ـ توره آغاز شده است. این طرح شامل لکه‌گیری و روکش آسفالت مقطعی جاده‌های شازند ـ ازنا، اراک ـ فرمهین و شازند ـ خمین در حوزه استحفاظی شهرستان های اراک و شازند آغاز شده و با اعتباری بالغ بر 110 میلیارد ریال در سال جاری اجرا می شود و به بهره‌برداری می رسد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اظهار داشت: عملیات لکه‌گیری جاده شازند ـ سه راهی شازند نیز با استقرار پیمانکار با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد ریال آغاز شده و در حال اجرا است. همچنین عملیات اجرایی طرح لکه‌گیری و روکش آسفالت جاده اراک ـ توره ابتدای حوزه استحفاظی اراک تا تقاطع روستای خانه میران به طول 10 کیلومتر در 2 مسیر رفت و برگشت با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال در آینده نزدیک آغاز شده و پیش بینی می‌شود بهره‌برداری از این طرح تا پایان سال جاری آغاز شود.

اختری تصریح کرد: ادامه طرح تعریض جاده کمیجان ـ ساروق با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد ریال از دیگر برنامه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در سال جاری است. عملیات زیرسازی یک کیلومتر این جاده از ابتدای سال جاری به‌صورت امانی با استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات سازمانی توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کمیجان انجام شده است.

وی بیان داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان مرکزی و وجود بیش از 800 کیلومتر راه شریانی با عنوان کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق در استان، ارتقای جاده در راستای کاهش حداکثری تصادفات جاده‌ای و تلفات جانی ناشی از آن در دستور کار این اداره کل قرار دارد. 

راهداری اختصاص 302 میلیارد ریال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر