کد خبر: 1086018 A

معاون علوم پزشکی اردبیل:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: اگر چه پیک چهارم کرونا در استان مهار شده اما حفظ این شرایط و جلوگیری از شیوع دوباره آن نیازمند مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی در استان است.

محمدرضا رضایی بنا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از  شناسایی و بستری 34 بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته در استان خبر داد و گفت: در چند روز گذشته 34 بیمار کرونایی با بهبودی نسبی از بیمارستان های استان مرخص شدند و تعداد بیماران بستری در بخش آی سی یو 43 مورد است.

رضایی بنا گفت: در حال حاضر 184 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند و می‌توان گفت تمامی اعضای کادر درمان و شبکه بهداشت استان عزم خود را در کاهش تعداد مبتلایان و پیرو آن کاهش ورودی بیمارستان ها برای خدمت رسانی بهتر به بیماران جزم کرده اند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه طی 24 ساعت گذشته موارد فوتی کرونایی در استان نداشته ایم، افزود: از 34 بیمار جدید کرونایی در استان، 29 نفر از اردبیل، یک نفر پارس آباد، 2 نفر مشگین شهر و 2 نفر از گرمی گزارش شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با گلایه از کاهش استفاده مردم از ماسک در استان، تصریح کرد: شهرستان‌هایی که بر اساس آمار، روزانه چندین نفر مبتلا را به اسم خود ثبت می کنند باید در فرهنگسازی رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش جدیت به خرج دهند چرا که کمترین بی توجهی در این خصوص نگران کننده است.

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

بیمارستان کرونا اردبیل کووید 19 بستری بیماران کرونا علوم پزشکی اردبیل محمدرضا رضایی بنا ترخیص بیماران کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر