کد خبر: 1085539 A

یادداشت ؛

فرشا اوجانی؛ دبیر اجرایی خانه کارگر کرج تاکید کرد که شهروندان صرفاً به اشعار مطرح شده توسط منتخبین، دل نبسته و بیاندیشند که آیا این اهداف قابلیت اجرایی دارد یا خیر؟ یادداشت او را که برای ایلنا ارسال کرده در زیر می خوانید.

ایلنا؛ مردم فهیم استان البرز، زمان زیادی تا انتخابات شورای شهر و روستا باقی نمانده است. بیش از دویست نامزد انتخاباتی، مجوز مراجع ذیصلاح را برای منتخب شدن دریافت کرده اند. این افراد، قطعا هر کدام دارای ایده هایی تحول آفرین برای تغییر فضا و سهولت زندگی شهروندان این کلانشهر هستند که در طی چهار سال آتی به منصه عمل درآید.

هر یک از این اهداف و ایده‌ها، زمانی تحقق پیدا می کند که شعارها بر مبنای شناخت و تحلیل دقیق متقن ساختارهای انتظام یافته اداری-سیاسی-اجتماعی و اقتصادی قرار داشته باشد و وقوع این اهداف در ساختار یاد شده امکان پذیر باشد؛ کما اینکه نقبی از دوره های قبلی و بررسی اشعار مطرح شده توسط منتخبان گویای این موضوع خواهد بود. 

بسیاری از واجدین شرایط نمایندگی بی توجه به ساختارهای تصمیم ساز شهری اهدافی را نشانه گرفتند که اغلب آنها نه تنها تحقق نیافت، بلکه هم اکنون ما با وضعیتی مواجه هستیم که شهروندان با انواع گره های کور لاینحل مغفول مانده از دوره های قبل و در چنبره ای از مشکلات متعدد شهری، ناگزیر به تحمل شرایط دشوار خواهند بود.

این موضوعی بسیار پر اهمیت و قابل اعتنا است که همشهریان صرفاً به اشعار مطرح شده توسط منتخبین، دل نبسته و بیاندیشند که آیا این اهداف قابلیت اجرایی دارد یا خیر؟ زیرا تحقق یک هدف تا زمانی که منطبق بر واقعیت های ساختاری نباشد در عمل امکان پذیر نخواهد بود؛ بنابراین فرد مطرح کننده شعار علاوه بر بررسی امکان سنجی موضوع بایستی از قدرت تحلیلی از یک طرف و توانایی اقناع مراجع تصمیم ساز برای اجرائی کردن پروژه هدف، برخوردار باشد.

 

انتهای پیام/
انتخابات 1400 دبیر اجرایی خانه کارگر کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر