کد خبر: 1085429 A

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح‌های مختلف سایبان در باغات کشور از جمله استان قزوین با هدف جلوگیری از سرمازدگی و خسارات تگرگ و رشد عملکرد اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدمهدی برومندی در آئین بهره‌برداری از طرح سایبان ۱۵ هکتاری باغ‌های میوه در شهرستان تاکستان که با دستور رئیس جمهور به شکل ویدیو کنفرانس مورد بهره‌برداری قرار گرفت گفت: با اجرای طرح‌های نیمه تمام و در دست اجرا مساحت ‌گلخانه‌های کشور تا پایان سال جاری از ۲۵ هزار هکتار عبور خواهد کرد.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: باید توجه داشت که توفیقات به دست آمده در بخش کشاورزی از جمله باغبانی با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن به دست آمده است.

وی ابراز کرد: در سال ۹۲ تولید سبزی و صیفی در گلخانه‌ها یک میلیون و ۴۰ هزار تن بود که این رقم اکنون به چهار و نیم میلیون تن افزایش یافته، تولید گل نیز در گلخانه‌های کشور در سال ۹۲ یک و نیم میلیارد شاخه بود که اکنون به چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون شاخه افزایش یافته است.

برومندی گفت: طرح‌های مختلف سایبان در باغات کشور از جمله استان قزوین با هدف جلوگیری از سرمازدگی و خسارات تگرگ و رشد عملکرد اجرا می‌شود و در سال ۹۸، ۱۰ هزار میلیارد تومان خسارت سرمازدگی و ۲ میلیون تن محصول نابود شده داشتیم که این موضوع ضرورت اجرای طرح‌های سایبان در باغات کشور را می‌رساند.

 

استان قزوین جهاد کشاورزی دستور رئیس جمهور رشد سرما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر