کد خبر: 1085308 A

با مشارکت سرمایه‌گذار انجام شد؛

با حضور استاندار اردبیل و جمعی از مدیران استانی و ملی، عملیات اجرایی بزرگترین واحد تولید پنل‌های خورشیدی کشور در استان اردبیل آغاز شد.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در آیین آغاز عملیات اجرایی بزرگترین واحد تولید پنل های خورشیدی در استان اردبیل عنوان کرد: پیگیری و اجرای این واحد از دو سال پیش آغاز شده بود که با ورود سرمایه گذار و اخذ مجوزهای قانونی عملیات اجرایی آن در استان آغاز می شود.

وی بیان کرد: با احداث کارخانه تولید پنل خورشیدی سالانه ۵۰۰ مگاوات پنل خورشیدی در استان تولید می شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه این میزان تولید پنل خورشیدی در سطح کشور بی نظیر است، افزود: تولید پنل خورشیدی در دو استان دیگر کشور به میزان ۴۰ و ۱۰۰ مگاوات است.

بهنام جو اظهار کرد: در این مقطع زمانی که تولید انرژی برای کشور مهم است ، این واحد تولید پنل خورشیدی در ورود استان به استفاده از انرژی های پاک موثر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تولید برق از پنل های خورشیدی در استان دو و نیم مگاوات است، تصریح کرد: یک هزار میلیارد تومان برای اجرای این واحد سرمایه گذاری شده و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: خط تولید این مجموعه در گمرک است که بعد از اجرای کارهای ساختمانی در سالجاری نصب شده و تولید تا قبل از پایان سال آغاز می شود.

بهنام جو با اشاره به مشارکت بانک ملی در سرمایه گذاری این واحد گفت: بانک ملی علاوه بر مشارکت در این واحد در راه اندازی واحدهای راکد دیگر استان از جمله ابریشم سبلان نیز همکاری داشته است.

وی در ادامه از انعقاد تفاهم نامه بین واحدهای تولیدی با سرمایه گذار ایجاد واحد تولید پنل های خورشیدی خبر داد و گفت: با امضاء این تفاهم نامه ، برق مورد نیاز واحدهای تولیدی شهرک صنعتی دو اردبیل با احداث مجموعه تولید انرژی ۲۵ مگاواتی تا شش ماه آینده تولید می شود.

استان اردبیل تولید برق استاندار اردبیل پنل خورشیدی اکبر بهنامجو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر