کد خبر: 1085287 A

معاون اداره کل راهداری استان:

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از تشکیل کمیسیون ماده ۱۴ ویژه رسیدگی به تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری برای نخستین‌بار در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، علیرضا معیری‌پور با اشاره به تشکیل کمیسیون ماده ۱۴ در استان گفت: این کمیسیون در کنار کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ که به تخلفات رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل رسیدگی می‌کنند، به منظور بررسی و رسیدگی به تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل جاده‌ای تشکیل شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اضافه کرد: کمیسیون ماده ۱۴ در برخورد قانونی با دسته‌ای از رانندگان که بدون داشتن کارت هوشمند در حوزه برون شهری فعالیت می‌کنند و به دلیل نداشتن کارت هوشمند امکان رسیدگی به تخلفاتشان در کمیسیون ماده ۱۱ وجود ندارد فعالیت خواهد کرد.

وی ابراز کرد: همچنین در این کمیسیون به تخلفات مالکان آن دسته از ناوگان حمل و نقل که رانندگانشان کارت هوشمند دارند اما با انجام تخلفاتی چون عدم ارائه اسناد و مدارک و یا حمل بار اضافه قوانین را رعایت نمی‌کنند نیز رسیدگی می‌شود.

این مسئول افزود: در برخورد با تخلفات این گروه از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای قانونگذار این اجازه را داده که برحسب نوع و دفعات و تکرار تخلف، کارت هوشمند ناوگان آن‌ها تا یک سال غیرفعال شود.

معیری‌پور گفت: در نخستین جلسه این کمیسیون که قرار است به طور مستمر برگزار شود به تخلفات ۳۰ مالک ناوگان رسیدگی و پس از بررسی اسناد و مدارک و استماع دفاعیات مالکان، متناسب با تخلف انجام شده برای آن‌ها رای صادر شد.

استان قزوین حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده ناوگان حمل و نقل تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر