کد خبر: 1085027 A

معاون راهداری اداره‌کل راهداری استان مرکزی:

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: 117 نقطه پرحادثه‌ جاده‌ای در استان مرکزی وجود داشت که در راستای افزایش ضریب ایمنی جاده‌ای با برنامه 4 ساله به 18 نقطه کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا اختری افزود: در مدت 3 سال گذشته در 30 تقاطع پرخطر استان مرکزی سامانه روشنایی اجرایی شده است که با اقدامات و اجرای این سامانه روشنایی در جاده‌ها، استان مرکزی در زمره 3 استان برتر کشور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تقاطع جاده‌های فرعی و اصلی 40 درصد تصادفات جاده‌ای استان را به خود اختصاص داده‌ و اجرای عملیات روشنایی این نقاط در راستای افزایش ایمنی و جلوگیری از حوادث احتمالی انجام شده است.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اظهار داشت: اقدامات مناسبی در زمینه بهره گیری از ظرفیت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی انجام شده و در این راستا حدود 40 درصد عملیات راهداری در جاده‌های استان اکنون به صورت امانی در حال انجام است.

اختری تصریح کرد: 6400 کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که 4000 کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است. روزانه حدود 490 هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می‌کنند. 

جاده های استان مرکزی 18 نقطه پر حادثه 3 استان برتر کشور در روشنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر