کد خبر: 1085023 A

نماینده سابق فارس در گفت و گو با ایلنا :

عضو فراکسیون امید مجلس دهم با بیان اینکه متاسفانه موضوع بحران آب و خشکسالی به ندرت از سوی‌ کاندیداهای ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفته،گفت: در شرایط فعلی روستاییان و عشایر به عنوان بیشترین مصرف کنندگان آب برای طرح مشکلات شان به نامزدها دسترسی ندارند و کاندیداها هم هیچ برنامه‌ای در این باره ندارند در صورتی که این موضوع باید اولویت اصلی آنان باشد.

به گزارش ایلنا علی اکبری در گفت و گو با ایلنا  در ادامه با اشاره به اینکه بی‌توجهی به تولید باعث شکل نگرفتن روند توسعه در کشور خواهد شد، افزود: وجود بیش از ده نمایندگی خودرو و مشاوران املاک به صورت سریالی و در کنار هم و در یک خیابان بیانگر این است که منابع مردم به سمت تولید نمی‌رود و سرمایه‌های مردم گرفتار بنگاه داری و دلالی شده است. در نهایت این بخش علاوه بر اینکه تأثیری در جهش تولید نخواهد گذاشت باعث زمین‌گیر شدن تولید هم می شود.

علی اکبری

مؤسسات مالی و بانک ها جایگزین مغازه‌ها و کارگاه‌های تولیدی شده اند

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه موسسات مالی و بانک ها جایگزین مغازه ها و کارگاه های تولیدی در خیابان اصلی شهر ها و شیراز شده اند افزود: قطعا افراد بالای 60 سال به خوبی به یاد می آورند که در قبل از انقلاب خیابان ها و تقاطع های اصلی شهر هایی مانند شیراز در محاصره کارگاه های تولیدی مانند کفش ملی، کفش بلا، حوله برق ، پتوبافی و .... بود که متاسفانه در چند سال گذشته این کارگاه جایشان را به شعب بانک، موسسات پولی و مالی، تعاونی اعتبار، صندوق های اعتباری و ... داده اند.

فعالیت بسیاری از واحدهای تولیدی با حکم دادگاه ها متوقف شده 

عضو فراکسیون امید مجلس دهم با اشاره به اینکه با شعارهایی که برخی نامزدهای ریاست جمهوری سر می‌دهند آینده بهتری نخواهیم داشت، افزود: هرچند در جامعه تحرک و پویایی انتخابات نیست اما برخی در فضاهای مجازی و رسانه‌ها طوری صحبت می کنند که گویی فلان فرد در کرسی قوه مجریه می‌تواند ناجی  کشور و حل همه مشکلات باشد.

دیوان سالاری در ایران به شدت شکننده است

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما از سال گذشته گزارش های زیادی را با موضوعاتی مانند بازگشایی کارخانه ها و واحدهای تولیدی منتشر کرد، ادامه داد: اما ذکر این نکته ضروری است که بسیاری از کارگاه ها و واحدهای تولیدی در سال های گذشته با حکم دادگاه ها متوقف شده و از فعالیت دست کشیده اند.

نماینده مجلس دهم شیراز با اشاره به اینکه دیوان سالاری در ایران به شدت شکننده و بازدارنده است گفت: متاسفانه این مهم سبب شده دستگاه‌ها بی انگیزه و عقیم شوند به طوری که ترس از دستگاه‌های نظارتی، افراد را به شدت محافظه کار کرده و دستگاه‌ها همواره سعی بر حفظ وضع موجود دارند که در نهایت این مهم سبب شده تا جسارت و قدرت تصمیم‌گیری به حداقل برسد.

اکبری با اشاره به اینکه مسایل بین المللی و عوامل محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است، ادامه داد: در حال حاضر ترکیب مدیران دولت سیزدهم از پیش برنده  مشخص است و بدون تردید اغلب مدیران به ویژه استانداران و مدیران کل ، از قضات و فرماندهان خواهند بود که این دو گروه با فرض توان و سلامت، در اداره امور ‌و اجرای تکالیف با مشکل جدی روبرو خواهند شد.

 

 

خشکسالی خودرو ریاست جمهوری سرمایه کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر