کد خبر: 1084937 A

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان خبرداد:

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان گفت: ورودیشهرهای دارای جاذبه گردشگری از امروز مسدود می شود تا با اعمال دستورالعمل ها و کنترل حجم سفرها، روند شیوع کرونا در استان سیر نزولی داشته باشد.

به گزارش ایلنا از اصفهان،حجت الله غلامی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۸۴ هزار نفر در استان واکسینه شده‌اند، افزود: واکسینه شدن شهروندان اکنون به مرز ۷۰ تا ۷۵ سال رسیده است و بزودی وارد مرحله بعدی می شود.

وی از افراد بالای ۷۰ سال خواست که برای انجام واکسیناسیون به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

غلامی با اشاره به تشریح وضعیت کرونایی استان توسط دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان و کاشان اظهار داشت: روند کرونا در اکثر شهرستان های استان روند نزولی دارد و شهرستان های خمینی شهر، دهاقان، مبارکه و گلپایگان با شیب ملایم یا کاهش شیوع کرونا مواجهند که لازم است بصورت ویژه دستورالعمل ها در این زمینه رعایت شود.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان با اشاره به مراسم ۱۴ تا ۱۵ خرداد داد جاری  تصریح کرد: اصل بحث ما در این چند روز تعطیلی، رعایت دقیق طرح جامع هوشمند و محدودیت پنجگانه در استان است.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت: در این زمینه مصوبه و دستورالعمل ۱۵ بندی داریم که آن را برای پیشگیری از موج کرونا اجرایی خواهیم کرد.

غلامی تاکید کرد: از امروزساعت ۱۲ ظهر، مراکز ایست بازرسی در محورهای اصلی استان مستقر و ایستگاه های بین استانی کنترل خواهد شد و اجازه ورود خودروهای غیربومی را به استان نخواهیم داد.

سخنگوی ستاد مقابله کرونای استان گفت: شهرهای قمصر، نیاسر،چادگان، سمیرم، نطنز، باغبهادران، خوانسار و بویین و میاندشت که جاذبه سفر دارند، محدود و ورودی آنها مسدود می شود تا با اعمال دستورالعمل ها و کنترل حجم سفرها، روند شیوع کرونا در استان سیر نزولی داشته باشد.

غلامی افزود: جرایم یک میلیونی برای خودروهایی که از شهرهای قرمز به استان می آیند و جرائم ۵۰۰ هزار تومانی برای خودروهای شهرهای نارنجی و زرد اعمال می شود .

وی اضافه کرد: طرح ممنوعیت ترددهای برون استانی برای شهرهایی که طرح های جاذب گردشگری دارند اعمال خواهد شد و در این زمینه با فرمانداران هماهنگ شده است تا جلسات شهرستانی را برگزار کنند.

 

 

استان اصفهان اصفهان انتخابات گردشگری گردشگری استان ایلنا استان اصفهان ستاد مقابله با کرونا در اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر