کد خبر: 1084615 A

مدیر عامل آبفای استان اصفهان خبر داد:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: طرح های تامین آب استان اصفهان با اولویت روستاهای دارای تنش آبی، بازنگری شده و از اعتبارات ملی بهره مند می شوند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، هاشم امینی با اعلام این خبر افزود: تامین پایدار آب روستاها از اولویت های این شرکت است و تا پایان سال جاری، حداقل 65 روستای دیگر از چرخه آبرسانی سیار حذف خواهند شد.

وی با اشاره به حدود 300 کیلومتر اجرا و اصلاح شبکه های آب روستایی در سال گذشته، عنوان کرد: از مهم ترین نتایج این طرح کاهش قابل توجه آب بدون درآمد در روستاها و مدیریت مصرف آنها بود که به کاهش سرانه مصرف آب در روستاها منجر خواهد شد.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان، پراکندگی روستاهای استان به خصوص در اردستان و نایین را از مشکلات اصلی آبرسانی پایدار به آنها دانست و تصریح کرد: از حدود 460 هزار نفر جمعیت روستایی تحت پوشش، 420 هزار نفر از روستاییان در قالب مجتمع های روستایی به صورت پایدار آبرسانی می شوند.

امینی در خصوص وضعیت تصفیه خانه های فاضلاب در حال ساخت گفت: تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر تا دهه فجر امسال تکمیل و وارد مدار بهره برداری می شود و تصفیه خانه های فاضلاب نطنز و چادگان در حال حاضر حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که به شرط تامین اعتبارات عمرانی، مراحل تکمیل آن سرعت می یابد.

وی افزود: پکیج تصفیه خانه فاضلاب شهر تودشک نیز به شرط تامین اعتبارات عمرانی، امسال وارد مدار بهره برداری خواهد شد.  

مدیر عامل آبفای استان اصفهان با اشاره به قدمت و فرسودگی شبکه فاضلاب در شهرهای اصفهان، خمینی شهر و شاهین شهر، افزود: بخش عمده ای از کلکتورهای فرسوده شهر اصفهان با روش های نوین و معمول اصلاح شده و با دریافت 50 میلیون یورو از قسمت دوم اعتبارات فاینانس و برگزاری مناقصه بین المللی، ادامه اصلاحات انجام می شود.

وی در باره توسعه خدمات الکترونیکی آبفای استان اصفهان گفت: هم اکنون 95 درصد از خدمات 23 گانه شرکت در شهرها و روستاها به صورت غیر حضوری ارائه می شود.   

 

 

 

استان اصفهان شرکت آب و فاضلاب مشکلات یورو روستا ایلنا استان اصفهان آبفا اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر