کد خبر: 1084504 A

خیاط زاده:

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار آذربایجان شرقی گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته دوز دوم واکسن ضد کرونای اسپوتنیک به محض دریافت، به افراد بالای ۸۰سال استان تزریق می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،سیمین خیاط زاده در گفت وگو با خبرنگاران ، افزود: درباره تأخیری که در تحویل واکسن روسی رخ داده است، این اطمینان را می‌دهیم که دوز نخست حدود ۹۰روز مصونیت ایجاد می‌کند و در طول این فاصله به محض دریافت اسپوتنیک، از طریق رسانه ها و پیامک به سالمندان بالای ۸۰ سال اطلاع داده خواهد شد.

وی از آحاد مردم و افراد مشمول دریافت واکسن درخواست کرد از ازدحام در مراکز سلامت بدون دعوت از طریق سامانه‌های سلامت خودداری کنند.

خیاط زاده گفت: چنانچه افراد جامعه هدف برای واکسیناسیون در مراحل نام نویسی خود نیز مشکل داشته و توانایی ثبت نام ندارند، تنها با یک تماس با مراکز بهداشت و سلامت نزدیکی محل اقامت خود، می توانند مراتب را به مسوولان اطلاع داده و کارکنان این مراکز موظف به نام نویسی آنها هستند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سه مرکز بهداشت در کلانشهر تبریز شامل مرکز بهداشت استان واقع در نصف راه، مرکز بهداشت تبریز واقع در منبع آب و مرکز بهداشت ساری زمی در جوار باشگاه ورزشی شهریار آماده ارائه خدمات به آن دسته از افراد واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند، می باشند.

 

آذربایجان شرقی جامعه رسانه ساری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر