کد خبر: 1084495 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزون گفت: اولیای دانش آموزان ورودی‌های جدید از طریق سامانه‌های "سیدا " و درگاه "پادا" می‌توانند برای ثبت نام فرزندان خود اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین حسنعلی اصغری با اشاره به ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید گفت: اولیای دانش آموزان ورودی‌های جدید از طریق سامانه‌های "سیدا " و درگاه "پادا" می‌توانند برای ثبت نام فرزندان خود اقدام و براساس نوبت‌گیری بصورت حضوری در مدارس نام نویسی خود را قطعی کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: دریافت هرگونه وجه حتی بصورت اختیاری از دانش آموزان مدارس دولتی در زمان ثبت نام به جز هزینه کتاب درسی و بیمه حوادث ممنوع است و مدیران مدارس طبق مفاد شیوه‌نامه آموزشی ملزم به رعایت این موضوع  هستند.

وی ابراز کرد: ثبت نام غربالگری و سنجش دانش آموزان پایه اول ابتدایی و پیش دبستانی‌ها به صورت حضوری بوده که از ابتدای خردادماه آغاز شده و در حال اجرا است و تعرفه آن ۵۰ هزار تومان است.

این مسئول عنوان کرد: مرحله مقدماتی در پایگاه‌های اولیه سنجش شامل ارزیابی‌های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی حرکتی، اندازه‌گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری‌های پوست و مو و بیماری نیازمند مراقبت‌های ویژه است و همچنین بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت انجام می‌شود.

وی اهار کرد: ثبت‌نام دانش آموزان در پایه اول دوره ابتدایی از اول خردادماه آغازشده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان مرداد ادامه داشته باشد و در مقاطع دیگر تحصیلی نیز دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه سیدا و درگاه پادا در زمان‌های مقرر ثبت‌نام را انجام دهند.

اصغری گفت:ثبت‌ نام در مقاطع میان‌پایه به صورت خودکار و توسط مدیران مدارس انجام خواهد شد.

 

 

آموزش و پرورش استان استان قزوین دانش آموزان کتاب درسی سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر