کد خبر: 1084383 A

مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد؛

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: بیش از ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۱۰۰ طرح صنایع‌دستی و تسهیلات کرونایی در قالب ۸۲۴ طرح به صنعتگران استان خراسان رضوی طی یک‌سال گذشته اعطا شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد ابوالفضل مکرمی‌‌فر با اعلام این خبر افزود: این تسهیلات در قالب کمک‌های فنی اعتباری، اشتغال‌زایی‌ روستایی، اشتغال فراگیر، کمک‌های بلاعوض، تسهیلات کرونایی به هنرمندان حوزه صنایع دستی پرداخت شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: این میزان تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال و حمایت از تولید کنندگان و رونق تولید صنایع دستی به فعالان صنایع دستی پرداخت شده است.

او تصریح کرد: صنعتگرانی که از تسهیلات ارائه شده بهره مند شده‌اند در رشته‌های تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، چرم، زیورآلات‌سنتی و ... فعالیت می‌کنند.

مکرمی‌فر اظهارکرد: تسهیلات اعطایی به صنعتگران و فعالان صنایع‌دستی استان از محل منابع مرکز توسعه کسب و کار، صندوق کار آفرینی امید، مشاغل خانگی و سامانه کارا بوده است که امیدواریم امسال همکاری بیشتری را از سوی نهادهای مرتبط با حوزه صنایع‌دستی شاهد باشیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی با بیان این‌که در سال جاری تعداد بیشتری از صنعتگران صنایع‌دستی از حمایت‌های مالی بهره مند می‌شوند، افزود: رفع بخشی از مشکلات صنعتگران صنایع‌دستی استان با پرداخت تسهیلات امکان‌پذیر خواهد بود.

مکرمی‌فر با اشاره به این‌که امیدواریم با رشد و توسعه صنایع‌دستی گام‌های موثری برای ایجاد فرصت‌های شغلی برداشته شود، گفت: هنگامی که این صنعت رو به رشد، جایگاه واقعی خود را در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیدا کند آنگاه می‌توان به عنوان محور توسعه استان از آن بهره‌مند شد.

استان خراسان رضوی اشتغال خراسان رضوی صنایع دستی گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر