کد خبر: 1084355 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد؛

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: در دوران تحریم اقتصادی صنعتگران و فعالان عرصه تولید سربازان خط مقدم هستند و دادگستری استان با تمام توان از سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و نخبگان علمی که زمینه رونق تولید داخلی را فراهم می‌آورند، حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی گفت: یکی از اصلی‌ترین ارکان پیشرفت و تعالی کشور، پیشرفت در حوزه علم و فناوری است و باید تلاش کنیم با تعامل و هم افزایی مشکلات گروه‌های دانش بنیان را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال حل و فصل کنیم.

رئیس کل دادگستری قزوین ادامه داد: در دوران تحریم اقتصادی صنعتگران و فعالان عرصه تولید سربازان خط مقدم هستند و دادگستری استان با تمام توان از سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و نخبگان علمی که زمینه رونق تولید داخلی را فراهم می‌آورند، حمایت می‌کند.

وی ابراز کرد: در راستای هم‌افزایی برای توسعه اشتغال پایدار اقشار نیازمند بویژه فارغ‌التحصیلان، همکاری در اجرای طرح‌های فناورانه در استان و همچنین مشارکت در ساماندهی و ارائه خدمات به صنایع خلاق و دانش‌بنیان تفاهم‌نامه مشترک همکاری میان دادگستری و پارک علم و فناوری استان منعقد شده است.

این مسئول قضائی افزود: طرح طلایه داران صلح و سازش در پارک علم و فناوری قزوینراه اندازی شده و امیدواریم با اجرای این طرح، یک انقلاب بزرگ در کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضائی داشته باشیم و بتوانیم فرهنگ صلح و سازش را در سطح جامعه نهادینه کنیم.

وی عنوان کرد:  یک تفاهم نامه همکاری نیز با بنیاد شهید و امور ایثارگران امضا شده که فرصتی است تا به ۴۵ هزار خانواده شهید و ایثارگر استان خدمات داده شود، همچنین اگر کوتاهی و ترک فعلی در برابر خانواده ایثارگران صورت گرفته است به شکل ویژه پیگیری می‌شود.

 قدرتی گفت: محور اصلی فعالیت دستگاه قضائی استان سند تحول قضائی است و انعقاد این تفاهم نامه‌ها در راستای تحقق اهداف این سند و دستور العمل‌های رئیس قوه قضائیه است که طبق آن مسئولان قضائی مکلف هستند از ظرفیت نهادهای مردمی در جهت اجرای وظایف قانونی و کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی، صلح و سازش و کاهش جمعیت کیفری استفاده کنند.

استان قزوین سرمایه گذاران نخبگان دادگستری تولید داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر